BaŞakHaber

Başakşehir’de Sonbahar Temizliği Başladı

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da sonbaharın gelmesiyle mevsim şartlarına uygun çalışmalar başladı.

Başakşehir’de Sonbahar Temizliği Başladı
73 views
01 Kasım 2013 - 23:06

Başakşehir’in genelinde her yıl  yapılan çalışmalarla kentin görüntü kirliliği önlendiği gibi site içleri de dahil ortak kullanım alanları kışa hazırlanıyor.

Başakşehir ve Kayaşehir’de eş zamanlı çalışma yapılıyor

Bölge sakinlerine sonbaharda daha güzel ve temiz bir çevre sunmak için Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bu sene Bahçeşehir Mahallesi’nde başlattığı çalışmalar tamamladı. Sürdürülen projenin daha hızlı sonuçlanması için Başakşehir 1.etap sitesinde ve Kayaşehir 11. bölge site içinde ise iki ekip halinde eş zamanlı bir çalışma yürütülüyor.

İlçe genelinde belirli bir program dahilinde gerçekleştirilen çalışmalarla site içlerindeki yollar temizleniyor, bitkiler budanıyor ve form veriliyor, yabani otlar biçiliyor. Yapılan çalışmalarda ayrıca bahçelerden sarkarak yürüme yollarını engelleyen dallar budanarak oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçiliyor. Yine proje kapsamında genel olarak sert zemin temizliği de yapılıyor.

Çalışma site yönetimleriyle koordineli yapılıyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde yürüttüğü kapsamlı çalışmada öncelikle uygulama noktaları ve alanları belirleniyor. Tespitler neticesinde oluşturulan program dahilinde siteler belirli günlerde bakım çalışmaları yürütülüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ekipman ve personel desteğiyle yönetimlerle koordineli olarak bölgelere bakım çalışmaları (budama, yabani ot temizliği, sert zemin temizliği vb.) yapılıyor.

Yapılan çalışmalarla site, ada içlerindeki alanların da temizlenmesiyle Başakşehir tamamen kış koşullarına hazır hale getirilmiş olacak. Vatandaşların memnuniyetini kazanan çalışmalar hava koşulları elverdiği sürece kış döneminde de ilçe genelinde belirli program dahilinde sürdürülecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.