BaŞakHaber

Mevlüt Uysal Başakşehire yeniden aday

Mevlüt Uysal Başakşehir başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

Mevlüt Uysal Başakşehire yeniden aday
104 views
03 Kasım 2013 - 14:36

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti İlçe Başkanlığı’na belediye başkan aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu.

Başakşehir Belediyesinin kurucu başkanı olarak başarılı proje ve çalışmalara imza atan Başkan Mevlüt Uysal, ilklerin şehri Başakşehir’i İstanbul’un Vitrini yapmak üzere başlattığı çalışmalarını sürdürmek için Ak Parti Başakşehir İlçe Teşkilatı’na yeniden başkanlık başvurusunda bulundu.
 
Başakşehir’de yeni bir dönem başlıyor
 
Ak Parti Başakşehir İlçe Teşkilatı’nda Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel ve ekibi tarafından karşılanan Başkan Mevlüt Uysal, adaylık başvurusunu imzaladı. İlçe teşkilatı tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Uysal, “Başakşehir İlçe Teşkilatı’nın yanımda olduğunu görmek beni çok sevindirdi. 5 yıllık hizmet süremizde sizlerin desteğiyle başarılı ve pek çoğu Türkiye’de ilk olan projelere imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yolumuz uzun ama hedeflerimiz büyük. Türkiye’nin her bölgesinden insanımızın doğanın kucağında huzur bulmak için tercih ettiği ilçemizde amacımız önümüzde ki dönemde de vatandaşımızın yaşam kalitesini daha da yükseltmektir. Bu yolda ekibimle aşkla, şevkle çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.
 
Kısa süre önce başladığımız hizmet dönemimizde pek çok köklü belediyenin el atmaya cesaret edemediği konuları gündeme getirdik, çözülemez denilen pek çok konuyu çözüme kavuşturduk diyen Başkan Uysal sözlerine şöyle devam etti “İlklerin ve enlerin şehri yapmaya söz verdiğimiz ilçemizde senelerdir çözülemeyen ruhsat sorununu çözdük. Türkiye’nin ilk “Destek Kart” uygulaması, Türkiye’nin en büyük ve en modern kapalı pazar alanı, Türkiye’nin ilk akıllı çöp toplama sistemi, Türkiye’nin ilk online sağlık tarama ve ölçüm sistemi, Türkiye’nin en büyük ve en modern Anadolu İmam Hatip Okulu gibi tamamı hayata geçmiş bu projelerle Başakşehir’de yaşam kalitesini hızla arttırdık.” dedi.
 
Önümüzdeki hizmet döneminde Başakşehir’in dünya çapında prolerin uygulandığı bir bölge olacağını vurgulayan Başkan Uysal sözlerini şöyle tamamladı “Türkiye’nin en büyüklerinden biri olan sağlık kompleksi, Türkiye’nin ilk bio-teknik araştırma üssü ve yaşam merkezi olacak “Bio-İstanbul” projesi, Türkiye’nin en önemli iletişim teknolojisi üssü olacak Living-lab projesi gibi pek çok proje, önümüzdeki 1 yıl içerisinde hayata geçirilecek. Böylelikle hem ilçemiz hem de vatandaşımız kazanacak. Bu müstesna belde için hizmet sevdamız hiç eksilmeden önümüzde ki hizmet döneminde de devam edecek” Başkan Uysal, Ak Parti Başakşehir ilçe Başkanlığı’na dilekçesini sundu.
 
Adaylık başvurusunu imzalayan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, adaylık başvurusunu Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel’e teslim etti.
 
Başakşehir Belediye Başkanı Uysal’ı başarılarından dolayı kutlayan Özgürel, adaylık başvurusunun hayırlı olmasını temenni etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.