BaŞakHaber

Kaymakamlıkta Anlamlı Ziyaret

Başakşehir Kaymakamı Fatih KOCABAŞ BASEDER Yöneticilerini Makamında Kabul Etti

Kaymakamlıkta Anlamlı Ziyaret
89 views
08 Kasım 2013 - 22:05

Başakşehir Kaymakamı Fatih KOCABAŞ Başakşehir Engelliler Derneği yöneticilerini makamında kabul etti.

Başakşehir kaymakamlığına yeni atanan kaymakam Fatih KOCABAŞ´a hoş geldin ziyaretinde bulunan Başakşehir Engelliler Derneği yöneticileri kaymakamla yaklaşık 2 saat görüştüler. Tanışma faslından sonra dernek yöneticilerinden Başakşehir´deki engellilerin sorunlarını dinleyen kaymakam Fatih KOCABAŞ sorunları projelendirerek çözmenin çok daha verimli olacağını ve bu bağlamda kaymakamlık olarak üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirebileceklerini izah etti.

Başakşehir gibi modern bir yerleşkede engellilerin oturup sohbet edebilecekleri, projeler üretebilecekleri, sosyal ilişkilerini güçlendirebilecekleri bir mekanlarının olmayışının Başakşehir´in sosyal dokusuna yakışmadığını dile getiren dernek yöneticileri, yaşadıkları toplumsal sorunlar hakkında kaymakam Fatih KOCABAŞ´ı bilgilendirdiler. Başakşehir Engelliler Derneğinin uygun bir merkezlerinin olmayışına zamanla çözüm getirilebileceğini ifade eden Fatih KOCABAŞ Başakşehir Engelliler Derneği Türk müziği korosuna projelendirilmesi şartıyla destek verebileceklerini vurguladı. Dernek yöneticilerinin engellilerinde spor yapmak istediklerini bu konuda Başakşehir´de hiçbir alt yapının oluşmadığını dolayısıyla mağduriyet yaşadıklarını izah etmeleri üzerine söz alan Fatih KOCABAŞ, engellilerin de spor yapması gereğinin altını çizdi. Öncelikle bireysel sporların yapılmasının daha uygun olacağına işaret eden Fatih KOCABAŞ spor yapma bilinci yaygınlaştığında takım sporlarına yönelinebileceğine vurgu yaptı. Engellilerin sportif faaliyetlerine ilişkin taleplerini projelendirilmesinin gereğini izah eden kaymakam Fatih KOCABAŞ el birliğiyle bütün sorunların çözülebileceğini söyledi.

Engellilerin toplumsal hayatın her alanında etkin bir şekilde görmek istediklerini izah eden kaymakam Fatih KOCABAŞ engellilerin toplumsal sorunlarını kendi sorunları gibi gördüklerini söyledi.

Başakşehir engelliler Derneği yöneticileri Başakşehir kaymakamı Fatih KOCABAŞ ile çok verimli bir görüşme yaptıklarını söylediler. Kaymakamımızın samimiyetine inandıklarının altını çizen dernek yöneticileri şöyle konuştu: Kaymakamımız Fatih KOCABAŞ engelliler konusunda yabancı değil. Yaşadığımız sorunları çok iyi biliyor. Üreteceğimiz projelere destek vereceğine inanıyoruz dediler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.