BaŞakHaber

Güvenli Tüketim için Güvenli Üretim

Başakşehir Belediyesi’nin esnaflara yönelik düzenlediği Gıda Güvenliği ve Hijyen ile ilgili eğitim seminerlerinin ilki Bahçeşehir’de Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

Güvenli Tüketim için Güvenli Üretim
93 views
23 Kasım 2013 - 17:25

İki oturum haline gerçekleşen gıda güvenliği ve sağlığa uygunluk eğitimleri kapsamında; gıda üretimi ve satışı yapılan işletme çalışanlarına kişisel bakım ve hijyen, işletme hijyeni, alet ekipman hijyeni, gıda hijyeni ve güvenliği konularında eğitimler veriliyor. Vatandaşların gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabilmeleri için gerçekleştirilen eğitimlere bu sene 2000 bin esnafın katılması bekleniyor.

Prof. Dr. Özer Ergün ve Uzman Veteriner Hekim Meryem Akhan’ın verdiği eğitimlerde katılımcılara “Güvenli Tüketim için Sağlıklı Üretim” katılım belgesi de veriliyor.

Eğitimlerin ikincisi Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde 21 Kasım 2013, Perşembe günü gerçekleştirilecek.

İlçe genelinde belirli periyotlarla 18 seminer şeklinde gerçekleşecek olan ‘Gıda Güvenliği ve Hijyen eğitimleri’ 2014 Ocak ayına kadar devam edecek.

‘Eğitimler hem bizim hem de müşterilerimizin yararına’

Başakşehir Belediyesinin 3 yıldır sürdürdüğü ve işletmeler tarafından yoğun ilgi gören eğitimlerin katılımcıları; öğrendikleri bilgilerin işletmenin ve müşterilerinin faydası için olduğunu belirtiyorlar.

Mahmut Altay: Belediyemizin bu tür eğitimleri düzenlemesi esnafımız açısından çok önemli… Bu tür eğitimlerin devam etmesini istiyoruz.

İbrahim Yaman Yenen: Burada edindiğimiz bilgileri diğer çalışanlara da aktarıyoruz. Eğitimleri mesleğimiz ve işletmemiz açısından faydalı buluyorum. Eğitimcilere teşekkür ederim.

Onur Mehmet Kaya: Uygulamalı olarak anlatılabilirse daha kolay anlaşılabilir. Bizim işletmemizde bu konuda bilgili kişiler var. Onlar da bizleri bu konuda bilgilendiriyorlar. Eğitimler hepimize yararlı olacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.