BaŞakHaber

Topbaş’tan, Uysal’a anlamlı plaket

İBB İSMEK, 2013-2014 Eğitim Dönemi Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen görkemli bir açılışla başladı. Bu yıl 230 bin öğrenci ile yeni bir rekora imza atacağını belirten İBB Başkanı Kadir Topbaş, “İSMEK Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya model oluyor” dedi.

Topbaş’tan, Uysal’a anlamlı plaket
86 views
23 Kasım 2013 - 17:46

İBB İSMEK, 2013-2014 Eğitim Dönemi Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen görkemli bir açılışla başladı. Bu yıl 230 bin öğrenci ile yeni bir rekora imza atacağını belirten İBB Başkanı Kadir Topbaş, “İSMEK Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya model oluyor” dedi.

Spor salonunu dolduran binlerce İSMEK’linin yanı sıra, Başkan Topbaş’ın Eşi Özleyiş Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve bazı ilçe belediye başkanları ile İBB bürokratları da yer aldı.

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSMEK öğrencilerinin yeni eğitim dönemine ilkokula başlar gibi heyecanla başladığına şahit olduğunu kaydederek, “Burada tercih ettiğiniz alanlarda meslekler edineceksiniz. İSMEK, dünyada yoksulluğun tartışıldığı bir süreçte, kadın ayrımcılığının, eşitsizliğin hat safhaya çıktığı bir dünyada yeni bir umut ışığı olarak 1996’da Sayın Başbakanımız tarafından başlatıldı. Başbakanımıza bu gelecek vizyonu için çok teşekkür ediyorum. 3 branşta 165 öğrenci ile başlatılan İSMEK, dönemimizde bir halk üniversitesine dönüştü” diye konuştu.

235 Kurs Merkezinde 250 Branşta Eğitim

Bu yıl 230 bin öğrenci ile yeni bir rekora imza atılacağını belirten Kadir Topbaş, 38 ilçede 235 kurs merkezinde, tam 250 branşta eğitim veren İSMEK’ten gurur duyduğunu söyledi. Kursiyerlere ve usta öğreticilerine, “İSMEK artık bir dünya markası ve bu markayı sizler oluşturdunuz” diye seslenen Topbaş, “Sizin gücünüz yanımızda olduktan sonra daha nice başarılara imza atarız. İnanıyorum ki bizden sonraki nesiller gelişen İstanbul’da yaşamaktan daha çok gurur duyacak. İstanbul’u ve Türkiye’yi beraberce geleceğe taşıyoruz. Bu eğitim yılında sizlere başarılar diliyorum. Mayıs ayında geleneksel sergimizde eserlerinizin birbiriyle yarışacağı günü bekliyorum” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da eğitime katkılarından dolayı Başkan Topbaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Japon Kursiyer El Sanatlarını Ülkesinde Yayma Sözü Verdi

Törende Japonya’dan Türkiye’ye iğne oyası ve tel kırma öğrenmek için geldiğini söyleyen Kanako Sasaki’nin konuşması da kursiyerlerce coşkuyla alkışlandı.

Kadir Topbaş’a ücretsiz verilen eğitim için teşekkür eden Japon kursiyer, “Japonya’da böyle bir eğitim yok keşke olsa. Buradan aldığım eğitimle Japonya’da Türk el sanatlarını yaygınlaştıracağım” dedi.

Başkan Uysal’a Teşekkür Plaketi

Başakşehir 2. Etap, 5.Etap, Altınşehir, Bahçeşehir, Boğazköy, Kayaşehir ve Şahintepe’de kurs merkezleri olan İSMEK Eğitim Dönemi açılış törenin sonunda Başkan Kadir Topbaş, Başkan Mevlüt Uysal ve ilçe Belediye Başkanlarına ve İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız’a İSMEK’e katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti. İSMEK’in açılış töreni Anadolu Ateşi’nin muhteşem dans gösterisiyle son buldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.