BaŞakHaber

Bahçeşehir’de Gözyaşları Şems İçin

Aşkın Gözyaşları isimli kitabıyla tanınan yazar Sinan Yağmur; Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu Haldun Dormen sahnesinde okurlarıyla buluştu.

Bahçeşehir’de Gözyaşları Şems İçin
86 views
13 Aralık 2013 - 22:53

Sinan Yağmur “Şebi Arus haftası olarak nitelendirilen, soğuk bir Aralık akşamında siz gönül dostlarımız ile bizleri buluşturan Başakşehir Belediyesi’nin başkanı Sayın Mevlüt Uysal’a teşekkür ediyorum” diyerek söyleşisine başladı.

Mevlana mısınız? Şems misiniz?

Sinan Yağmur: “Duymak, görmek, bulmak kaygısında ve sancısında olmak üzere misafirimiz oldunuz. Günümüzde insanlık, karanlık bir yalnızlık duygusuyla, bir yolculukta olduğu, hayat yolunda olduğu gibi, dost arayışında… Bu çağda, insanların aynası yok! Dostlar gönül aynasıdır. Dost, verdiğini başına kakan, seni sürekli boğan değil, seni sıkmayan saygı duyandır. Senin yanına gelen değil yarana gelendir… Biz Mevlana’nın dostluğunda, Tebrizli Şems’i bulmak için yola çıktık…Bakalım siz Mevlana mısınız? Şems misiniz?”

Lütuftayken değil, Kahırdayken teşekkür etmek önemli  

Yazar, bu hayat yolunda çektiğimiz sıkıntıların yoklukta, sıkıntıda, külfette elhamdülillah demenin öneminden bahsederek, gelen şer’lerin hayra dönebileceğini bilerek şükretmek olduğunu ifade etti.

Kendini, haddini bilenin Rabbini daha iyi tanıdığından da bahsederek, günümüz insanının eş dost ararken belirlediği kriterleri çok hisseli kavgalı bir arsaya benzeterek, modern insanın kapısının dosta nasıl açması gerektiğini Tebrizli Şems’in hayatından verdiği örneklerle anlattı.

Söyleşiye gelen seyircilerin sordukları sorulara içtenlikle yanıt veren Yazar Sinan Yağmur, kitaplarını imzalayarak söyleşiyi sonlandırdı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.