BaŞakHaber

Bilgievleri, Yerli Malı Haftasını Kutladı

Başakşehir Belediyesi Cemil Meriç Bilgievi öğrencileri, Yerli Malı Haftasını; neşeli yarışmalar, yöresel yemekler ve geleneksel tatlarla kutladı.

Bilgievleri, Yerli Malı Haftasını Kutladı
69 views
16 Aralık 2013 - 20:07

Yerli tüketimin bilinçlenmesi için 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Yerli Malı (Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası)’nı Başakşehir Bilgievleri’nde de kutlandı. Cemil Meriç Bilgievi öğrencileri düzenledikleri kutlama programında, velilerin hazırladığı birbirinden lezzetli yöresel yemekleri tattılar. Tokat sarması, Siirt perde pilavı, Giresun dible ve fındığı, Urfa’nın çiğköftesi, Malatya içli köftesi-kayısısı, Batman sarmaları, Özbek pilavı, Kastamonu köy ekmeği, Bingöl sarımsaklı börek, Çorum sarması, Karabük gözlemesi, Edirne dızmanasının yer aldığı yemekte, Bilgievi öğrencileri ülkemizin yöresel lezzetlerini tanıma fırsatı buldu.

Yerli Malı kutlamaları öncesinde ise; yoğurt yeme, sandalye kapmaca, mumya yapmaca gibi yarışmalarla sadece öğrenciler değil veliler de yarışma heyecanı yaşadı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Yaklaşık 150 öğrenci ve velinin  katıldığı bir program kutlama yemeğiyle son buldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.