BaŞakHaber

Sanat Müziği’nin Kraliçesi BKSM’de sahne aldı

Türk Sanat Müziği’nin kraliçesi Emel Sayın, Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM)’de sahne aldı. Arif Sami Toker’in yetiştirdiği en yetenekli sanatçı olarak kabul edilen sanatçı hayranlarına nostalji dolu bir konser verdi.

Sanat Müziği’nin Kraliçesi BKSM’de sahne aldı
75 views
30 Aralık 2013 - 19:50

Ev sahipliğini, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel’in yaptığı gecede; Müzik yaşantısına 14 yaşında başlayan Emel Sayın, Türk Sanat Müziği’nin en seçkin örneklerini BKSM’nin tamamını dolduran hayranlarıyla birlikte seslendirdi.

55 yıllık deneyimiyle, Mavi Boncuk Bahçeşehir’de dile geldi

Sanat hayatında 55 yılı geride bırakan, sayısız altın plak ve ‘yılın ses sanatçısı’ ödülünün sahibi olan sanatçı, BKSM konserine Yıldırım Gürses’in kendisi için yazmış olduğu ‘eller’ parçasıyla başladı. Emel Sayın, ‘Sizlerle beni bir araya getiren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel’e çok teşekkür ediyorum. Sıcak bir enerjiniz var. Beni dinlemeye annesiyle, çocuğuyla gelenler oluyor. Üç neslin sevgisini kazanmaktan dolayı çok mutluyum’ sözlerinin ardından özlenen parçalarını seslendirdi.

Emel Sayın, Sanat müziği parçalarının yanı sıra, pop, arabesk ve rock tarzında şarkılarda seslendirdi. Sahne performansı ve zarifliğiyle beğeni toplayan Sayın konserde; kimseye etmem şikayet, biraz kül biraz duman, gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar, rüyalar gerçek olsa, duydum ki unutmuşsun gözlerimin rengini, elbet bir gün buluşacağız, aşkımla oynama, feride, adını anmayacağım, bir gece ansızın gelebilirim, mavi boncuk, çile gibi unutulmaz parçaları seslendirdi.

Emel Sayın kendisiyle özdeşleşmiş olan, ‘Yağdır Mevlam Su’ parçasını ise; ‘Ben bu parçayı derdi olan, acısı olanlara dua olarak okudum her zaman’ diyerek okudu.

Bir süre izleyicilerin arasına inerek sohbet eden Emel Sayın, Sezen Aksu’nun ‘Sorma’ ve ‘Benzemez Kimse Sana’ parçalarını izleyicilerle birlikte okudu.

Konser vermek için çok güzel bir salon

Sanat Müziği’nin eskimeyen yıldızı Emel Sayın konser öncesi yaptığı açıklamada: “Ses provası yaptım, konser vermek için çok güzel bir salon. Belediyelerin konser ve tiyatrolara destek vermesi çok anlamlı. Bu konserler bir halk hizmetidir, halkın morali için çok önemlidir. Kültürümüze katkı sağlamış oluyorlar. Biz sanatçılar ile sevenlerimizi bir araya getiren Başakşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların devam etmesini diliyorum” dedi.

Sanatçıya gecenin anısına Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel tarafından çiçek takdim edildi. Sanat müziğinin duayeni Emel Sayın, 2013 senesinin son konserinde hayranlarının alkışlarıyla uğurlandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.