BaŞakHaber

‘Bana Mahşeri Anlat’ Başakşehir’de sahnelendi

Türk tiyatrosunun usta oyuncusu ve yazarı Hasan Nail Canat’ın eşsiz eseri “Bana Mahşeri Anlat” tiyatro oyunu Başakşehir’de sahnelendi.

‘Bana Mahşeri Anlat’ Başakşehir’de sahnelendi
53 views
16 Şubat 2014 - 18:19

Köyünden, toprağından kopartılıp bir apartman dairesinde yaşamaya mecbur bırakılan bir savaş gazisinin hikâyesinin anlatıldığı oyun, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu. Geçmiş ile günümüz arasında kalmış, bir zamanlar insanların uğrunda öldüğü değerlerin şimdilerde ayaklar altına alınışını dramatik bir dille anlatan tiyatro oyunu, sahne dekoru, ışık ve kostümleriyle hikâyeyi bir bütün olarak izleyenlere yansıttı.

Geçmişle günümüz arasında yolculuk

Yaşanan dramı kara mizah tarzında anlatan oyunun konusu ise; Gazi’nin kendi elleriyle yetiştirdiği çocukları artık onu kabul edemez hale gelmesi ve ondan kurtulmaya çalışmalarıyla başlar. Şefika’sını kaybeden Gazi Baba ise eski günlerin özlemiyle yanıp tutuşmaktadır. Çocuklarına yük olmak istemeyen Gazi Abdullah çareler aramaya başlar. Aklı bir gidip bir gelen Gazi Baba camide namaz kılmak için evden çıkar, kendini kaybeder ve İstiklal Savaşı yıllarına döner. Yüzbaşısını ve arkadaşlarını aramaya başlayan Gazi Baba, yaşadığı şaşırtıcı olaylarla ülkenin gündemini oluşturur.

Başakşehirlilerin yoğun ilgiyle takip ettiği oyun alkışlarla sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.