BaŞakHaber

Funda Arar’dan ‘Hafızalar’a yer edecek konser

Türk Pop müziğinin güçlü sesi Funda Arar Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM)’nde sahne aldı.

Funda Arar’dan ‘Hafızalar’a yer edecek konser
52 views
18 Şubat 2014 - 12:17

Türk Pop müziğinin güçlü sesi Funda Arar Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM)’nde sahne aldı. Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel’in ev sahipliğinde gerçekleşen konserde sevilen sanatçı parçalarını BKSM’nin tamamını dolduran hayranlarıyla birlikte seslendirdi.

Türk pop müziğine güçlü yorumu ve değişmeyen çizgisiyle damga vurmuş olan Funda Arar, BKSM konserinde; 2000 yılında çıkarttığı ilk albümü olan Sevgilerde, Sevgiliye, Alagül, Sevda yanığı, Son dans, Rüya, Zamanın eli, Aşkın masum çocukları, Sessiz sinema ve 2013 yılında çıkartmış olduğu Hafıza albümlerinden parçaları seslendirdi.

Sanatçı, güçlü yorumuyla beğeni topladı

Funda Arar konser öncesi yaptığı açıklamada BKSM’yi ve belediyelerin kültür sanat çalışmalarını değerlendirdi: ” Çok güzel bir salon ben bir sanatçı olarak ülkemde böyle güzel salonlar gördükçe çok mutlu oluyorum.  Belediyelerin kültürel faaliyetleri çok önemli. Sanatçı olarak bizleri dinleyicilerimizle buluşturduğu için Başakşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Yazın bir kaç mekânda izleyicilerimizle buluşabiliyoruz. Böyle güzel bir salonda da izleyicilerimizle buluştuğum için çok mutluyum.  Belediyelerin kültür sanatla ilgili çalışmalar yapması çok birleştirici bir mevzu.”

Konserine Hafıza albümüne de ismini veren parçasıyla başlayan başarılı sanatçı gecede; aşk senide beni de sınamadı mı, aşktan hasarlı, aşkı sandıklara kaldırdım, ateş düştüğü yeri yakar, bir varsın bir yoksun, yoksun, döngel, camdan kalp, aşkın bana değdi değeli, Gurbet kuşu, benim için üzülme gibi parçalarına yer verdi.

Arar’ın digital ortamda en çok indirilen parça olan yak gel parçası ise izleyicilerden büyük alkış aldı. Yine Erkin Koray’ın yorumu ile bilinen ‘Arapsaçı’ parçası da sanatçının güçlü yorumu ile hafızalara yer etti.

Sahne performansıyla Başakşehirlilerin hafızalarına yere edinecek bir gece yaşatan sanatçıya gecenin sonunda Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel tarafından çiçek takdim edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.