BaŞakHaber

Başakşehir Hazır

AK Parti Başakşehir İlçe Teşkilatı, 30 Mart yerel seçimleri için Meclis adaylarını görkemli bir törenle tanıttı.

Başakşehir Hazır
105 views
21 Şubat 2014 - 22:12

Başakşehir M. Emin Saraç Kültür Merkezi (BES)’te düzenlenen ve 1500 kişinin katılımıyla gerçekleşen aday tanıtım toplantısına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Ak Parti Kadın Kolları, Ak Parti Gençlik Kolları, Mahalle Başkanları ve çok sayıda Parti üyesi katıldı.

Aday Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel yaptı. Özgürel, Ak Parti döneminde yapılan hizmetleri sıralayarak, 17 Aralık sürecini değerlendirdi, “Türkiye Ak Parti döneminde Cumhuriyet tarihinin en parlak dönemini yaşadı. 46 Milyon dolarlık dünyanın en büyük havaalanı ihalesi yapıldı. 2,5 Milyar dolarlık 3. Köprü ihalesi yapıldı. 22 Milyar dolarlık Japonya ile Nükleer Santral ihalesi imzalandı. İMF’ye borcumuzun tamamını ödedik. Kredi değerlendirme kurulunun 4’ü Türkiye’nin kredi notunu yükseltti. Kendi Uydumuzu yapacak duruma geldik. 17 Aralık’ta yolsuzluk kılıfına sığdırılmış bir darbe girişimiyle karşılaştık. Bu darbe Ak Partiye değil, ülkemizin gelişmişliğine yapılan bir darbedir. Yolsuzluk yapan bir hükümet bunları yapabilir mi?”
Ayhan Özgürel, Meclis aday seçimlerini de değerlendirdi, “Bu listeler oluşturulurken her Mahallemizi temsil edebilecek adaylarımızı seçtik. Kadınlarımız, çocuklarımız ve gençlerimizin de temsil edilmesini istedik.  Adaylık için 196 kişi başvurdu, 37 üye seçmemiz gerekiyordu. Aday gösterilmeyen arkadaşlarımızda şu an salonda, yanımızda. Biz böyle bir partiyiz işte. Biz kişisel mücadelemizi partimizin önüne geçirmeyiz.”

‘Hiçbir Mahallemizde mahcup olmadık’

Aday tanıtım toplantısında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, hizmet dönemimizde hiçbir Mahallemizde mahcup olmadık, 2009 yılında vaad ettiklerimizden de fazla hizmet götürdük dedi. Başkan Uysal, konuşmasını şöyle sürdürdü, “Listedeki tüm arkadaşlar bireysel olarak Başakşehir’e hizmet etmemiş olsa bile, hepsi Ak Partinin birimlerinde hizmet etmiş insanlardır. Bizim liste dışında kalan arkadaşlarımızla hiçbir zaman gönül bağımız bozulmaz. Mesele seçildikten sonra kişinin o yerin hakkını verebilmesidir.”

Seçim sürecini de değerlendiren Başkan Uysal: “Seçim belediye seçimi olmaktan çıkmış. Ak Partiye ve Başbakanımıza güven oyuna dönüşmüştür. Bu nedenle adaylarımızın ve teşkilatımızın daha fazla çalışması gerekmektedir. Başbakanımıza, seçimlerde Başakşehir olarak İstanbul rekoru kıracağız dedim. İnşallah sizlerin yardımı ile bu sözümüzü tutacağız.”

‘Her adayımız listeye girmiş gibi değerlidir’

Gecede son olarak söz alan Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç: “ 5 yıldır Başakehir’de Meclis Üyesiyim. Seçimlere 37 gün kaldı, 37 Meclis adayımız var. Her adayımız listeye girmiş gibi değerlidir. Listeye girenlerinse sorumluluğu çok ağırdır. Telafisi olmayan anlar vardır. 38. Gün ne kadar çabalasanız da, geri dönüşü olmayacaktır. Biz Başakşehir’de sıktığımız her elin ne anlama geldiğini biliyoruz.” dedi.

Toplantı, Meclis adaylarının tek tek tanıtılması ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.