BaŞakHaber

Kayaşehir STK’ları,Başkan Uysal’la biraraya geldi

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kayaşehir STK temsilcileri, site yöneticileri, blok temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kayaşehir STK’ları,Başkan Uysal’la biraraya geldi
62 views
26 Şubat 2014 - 0:12

Kayaşehir Ticaret Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleşen STK toplantısına, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanısıra Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başkan Yardımcıları Yasin Kartoğlu, Murat Şahin, Nurettin Ertemel ve Haluk Dikbaş, Külltür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Lütfü Tama ve 500’den fazla STK temsilcisi katıldı.

Hizmet odaklı hizmet sunan bir Belediyemiz var

Toplantıda konuşan Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Milli İradenize sahip çıkın mesajı verdi, “Zaman hızla ilerliyor. Kayaşehir’in Türkiye’de bir örneği daha yok, olmayacakta. Buraya gelirken Dere Islah çalışmalarını gördüm, çalışma tamamlandığında bölge halkı ferah ve temiz bir yere kavuşacak. Kayaşehir Türkiye’ye örnek olacak bir hızla ilerliyor. Elbette eksiklerimiz var ama belediyemiz hizmet odaklı hizmet anlayışıyla, buradaki eksiklikleri de kısa sürede tamamlayacak. Kayaşehir’deki Emniyet Amirliği’nin yapılmasında belediyenin büyük destekleri oldu. Aynı zamanda emniyete araç desteği de sağlıyor” dedi.

Özgürel, yaklaşan seçimlere de değinerek, katılımcıları Milli İradeye sahip çıkmaya davet etti, “Türkiye her anlamda gelişen, ilerleyen bir ülke konumuna geldi. Ülkemiz bütün dünyada kabul gören bir ülkeyken bunu durdurmak isteyenler oldu. 3. Köprü’nün vatandaşa ne zararı var. Her şeye rağmen durduramayacaklar. Seçimlerde Milli İradenize sahip çıkın.”

Kayaşehir İstanbul’un merkezi olacak

Kayaşehirlilerle bir arada olmaktan memnuniyetini dile getirerek konuşmasına başlayan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü, “Kayaşehir bölgesi 2009 yılında tarlayken, şimdi 17 bin konutu ve 60 bine yakın nüfusu barındıran bir bölge. Kayaşehir Anadolu’nun birçok ilinden daha fazla bir nüfusa sahip. Orta bölgemizde 2009’da sınıflar 80 kişilikti. Biz geldikten sonra sınıflar 40’ar kişiye düştü. Altınşehir, Güvercintepe, Şahintepe’de alt yapı çalışmalarını büyük oranda tamamladık. İstanbul’da alt yapıya en çok yatırım yapan belediyeyiz. 5 yılda bu bölgelerimize Zeytinburnu’nun bir buçuk katı asfalt yaptık. Yani 420 bin ton asfalt döktük.”

Kayaşehir bölgesinde önümüzdeki dönem için yapılacak yatırımları anlatan Belediye Başkanı Uysal: “Kayaşehir’de dere ıslah çalışmalarımız başladı. Çalışma tamamlandığında burası Sular Vadisi’nden de daha güzel bir yer olacak. Bu bölgeye güzel bir kültür merkezi yapacağız. Bilgievi yapacağız. Yine bu bölgeye kapalı pazar yeri projemiz var. Pazarı da iki yılda bitirmeyi hedefliyoruz. Kayaşehir tekrar bir örneği olmayacak bir bölgedir. Yeşil alanları ve yeni ulaşım askları tamamlandığında Kayaşehir İstanbul’un merkezi olacaktır. Şuan metromuz, Metrokent’e kadar geliyor ama önümüzdeki dönemde metro, Sağlıkkent’in yanına da metro durağı yapılacak. Tüm bu çalışmalar tamamlandığında Kayaşehir, Kayaşehir olacaktır” dedi.

Kayaşehir, boğaz manzaralı olacak

Kayaşehir’in önümüzdeki dönem yatırımlarıyla çok değerleneceğinin altını çizen Başkan Uysal, “Avrupa’nın en büyük şehir hastanesi ilçemizde yapılıyor. İçersinde 12 ihtisas hastanesi bulunuyor. Ayrıca Türkiye’nin en büyük spor hastanesi de bu kompleks içersinde bulunacak. Artık yurtdışından sporcularımız tedavi olmak için Başakşehir’e gelecek. Kanal İstanbul öngörüldüğü gibi Altınşehir bölgemizden de geçerse Kayaşehir boğaz manzaralı bir yer olacak” dedi.

Başkan Uysal, toplantının sonunda vatandaşların sorularını da yanıtladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.