BaŞakHaber

Ulaşım Uzmanı Başkan, Yollarda Harcanan Zamanı Kurtaracak

Saadet Partisi ‘ulaşımda Vakit Nakittir’ Projeleri Kapsamında Başakşehir’e Havaray Sistemini Kurarak Mahalleler Arası Çok Parçalı Geçişleri Sonlandırmayı Planlıyor.

Ulaşım Uzmanı Başkan, Yollarda Harcanan Zamanı Kurtaracak
194 views
28 Şubat 2014 - 0:32

Ulaşım Uzmanı Olan Çevik, Başakşehirlilerin Zamanını Kurtaracak

Saadet Partisi “Ulaşımda Vakit Nakittir” projeleri kapsamında Başakşehir’e Havaray Sistemini kurmayı planlıyor.

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Teşkilatı, Kayaşehir H.z Hüseyin Caminde sabah namazını kıldıktan sonra Cami imamı ve cemaatle tanışmak için kahvaltılı program tertip etti.

Mahalleler arası Ulaşım Projesi

Programda konuşma yapan Yönetici ve Ulaşım Uzmanı olan Saadet Partisi Başakşehir Belediye Başkan Adayı Neşet Çevik,”İlçemizde ulaşım sorunu ciddi boyutlardadır. Ulaşım çok parçalı, yüksek maliyetli olarak yapılabilmekte ve çok zaman kaybına sebep olmaktadır. ilk etapta modern ulaşım sistemlerini kullanarak mahalleler arasındaki geçişleri vatandaşları dolaştırmadan sağlayacağız ve yolllarda harcanan zamanı kurtaracağız.”

Kayaşehir’de Yollar İflas Etti

Kayaşehir girişindeki “Ölüm Virajı” tabir edilen bölgeyi eleştiren Saadet Partisi Başakşehir Belediye Başkan Adayı Neşet Çevik, “Kayaşehir’de takribi 500 bin kişinin yaşaması planlanırken daha altı ayda iflas eden bu yolları hangi mantıkla bu hale getirdiklerini bir ulaşım uzmanı olarak anlamakta zorlanıyorum.

Mevcut Başakşehir Belediye Başkanı problemleri çözeceğine bilakis uygulamaları ile sorunları daha arttırmıştır. Mesela 1. Etaptan Kayaşehir’e giden Arterium’un önündeki yola en az 30 metre bırakması gerekirken aksine üzerine inşaat izni vererek ulaşımı adete felç ettirmiştir” dedi.

Başakşehir’e Havaray Sistemi

Mahalleleri birbirine bağlayan havadan monoray sisteminin mutlaka kurulması gerektiğini savunan Saadet Partisi Başakşehir Belediye Başkan Adayı Neşet Çevik, ” ‘Ulaşımda Vakit Nakittir’ projeleri kapsamında mevcut trafiği ve yolları etkilemeden havadan ulaşımı sağlayan projeyi ilçemizde planlamış bulunmaktayız.

Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan bu sistem; arazi yapılaşmasını bozmadan, bağımsız olarak yerden 5 ila 30 mt. arasında değişen yüksekliklerde monoray üzerinde hareket etmektedir.

31 Mart sabahı mazbatayı aldıktan sonra kuracağımız yeni ulaşım sisteminin İstanbul ve ülkemiz için örnek bir proje olmasını hedefliyoruz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.