BaŞakHaber

Bilgievleri, Kadınlar Günü’nü kutladı

Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Başakşehir Belediyesi Bilgievleri tarafından “8 Mart Etkinliği” başlığı altında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Bilgievleri, Kadınlar Günü’nü kutladı
52 views
10 Mart 2014 - 21:00

Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda Bilgievi öğrencileri tarafından düzenlenen Kadınlar Günü Etkinliği’ne veliler öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bilgievi Müzik Kulübü öğrencilerinden oluşan koronun söylediği şarkılara veliler de eşlik etti. Şiirler ve tiyatro gösterisiyle devam eden programda, bilgievi öğrencilerinin annelerine plaket takdim edildi.

Kadınlar Günü’ne Özel Söyleşiler

Kadınlar Günü sebebiyle aynı zamanda gün içinde bilgievlerinde söyleşi programları düzenlendi. Geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Altınşehir Bilgievi’ne Yazar Vehbi Vakkasoğlu konuk oldu. Altınşehirli bayanların büyük ilgi gösterdiği söyleşide, yazar Vehbi Vakkasoğlu’nun “Kadının dinimiz ve dünyamızdaki yeri” konulu konuşması dinleyiciler tarafından dikkatle dinlendi.

Cemil Meriç Bilgievi’nde kadınlar günü söyleşisine katılan, Psikiyatrist Mehtap Kayaoğlu konuşmasında 8 Mart’ın neden Kadınlar Günü olarak kutlandığı anlattı. “8 Mart; kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği mücadelenin temsili başlangıcı olarak kabul ediliyor.  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün geçmişi çok eskilere dayanıyor.

Amerika’da  konfeksiyon ve tekstil fabrikalarında çalışan işçilerin, çalışma koşullarına ve düşük ücrete karşı başlattığı grev sırasında çıkan yangında çoğu kadın 129 işçi can verdi. Bu yangında yaşamını yitiren kadın işçilerin anısına 8 Mart günü Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanıyor. Başakşehir Belediyesi de bu anlamlı günde bizleri kadınlarla buluşturarak güzel çalışmalara imza atıyor” dedi. Kadınlarla soru cevap şeklinde sohbet ortamında geçen söyleşi sonrasında Bilgievi Öğrencileri tarafından kadınlara karanfiller hediye edildi.

Ayrıca Güvercintepe Bilgievi’nde Nazlı Özburun, Şahintepe Bilgievi’nde de Demet Tezcan ve Şenay Aydın Başakşehirli hanımlarla buluştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.