BaŞakHaber

Mali Müşavirler, Milletvekili Dinçer’le buluştu

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in katılımıyla ilçede faaliyet gösteren Mali Müşavirlerle Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (Living Lab)’da bir araya geldi.

Mali Müşavirler, Milletvekili Dinçer’le buluştu
53 views
13 Mart 2014 - 20:10

Her hafta farklı meslek gruplarının katılımıyla gerçekleşen yemekli toplantıların sonuncusuna Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel ve çok sayıda Mali Müşavir katıldı.

Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (Living Lab)’da, Milletvekili Dinçer ve Başkan Uysal’la bir araya gelen Mali Müşavirler mesleki sorunların çözümü için fikir alışverişinde bulundu.

‘Hizmetlerimizde adaletli davrandık’

Toplantıda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yerel seçimlerin önemine değindi, “Şahintepe’de yaşadığım bir olayla herkesin gündemle ilgilendiğini anladım. Sokak asfaltlama çalışması yaptığımız bir anda bir amcaya hizmetlerimizi sorduğumuzda ‘siz önce ülkeye bakın yol her zaman yapılır’ dedi. Önümüzdeki seçimlerin genel seçimlerin provası olduğu bir kez daha anlamış olduk.” dedi.

Yapılan hizmetleri de anlatan Başkan Uysal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Biz yeni bir ilçeyiz ve fiziki-sosyal olarak birbirinden farklı üç bölgemiz var. Planlı olan Başakşehir ve Bahçeşehir mahallelerimizin yanı sıra otuz yıldır hizmet alamamış bir orta bölgemiz vardı.  Biz beş yıllık süreçte, hizmet adaleti açısından orta bölgeye ağırlık verdik. 450.000 ton asfalt dökmüşüz. 30 yıllık bir mağduriyet ve hak gaspını önlemişiz. Başakşehir bölgesine parklar konusunda ciddi yatırımlarımız oldu, 120 dönüm araziye park yaptık. 398 milyon TL’lik bütçemizle, İstanbul’un en geniş bütçesine sahip ilçeyiz. 39 ilçe arasında yapılan vatandaş memnuniyet anketinde Başakşehir birinci ilçe olarak çıktı. Eksiğimiz yok mu tabii ki vardır ama daha güzelini yaparak daha memnun bir Başakşehir için çalışacağız.” dedi.

‘Living Lab projesini ve bu projenin hayata geçmesini çok önemsiyorum’

Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ise yaptığı konuşmada, “Bildiğiniz gibi ülkemiz zor günlerden geçiyor. Sert bir seçim sürecine girdik. Hepinizin malumu olan olaylar tabii ki gündemimizi meşgul ediyor. Modern siyasette ve gelişen ülkelerde genel bir kural var. Bunu ne yazık ki Mısır’da gördük. Baskıcı ve otoriter bir rejim yıkıldığı, millet tarafından alt edildiği zaman yerine hemen başka bir otoriter ve baskıcı rejim gelmek istiyor. İşte Ak Parti kendisinden önceki baskı ve otoriter yönetim yerine, demokratik, insan hak ve özgürlüklerine saygılı bir yönetim çizdiği için, bugün hedef tahtasındadır. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bu yüzden hedef tahtasındadır.” dedi.

Milletvekili Dinçer, Teknolojik gelişmelerin insan ve toplum üzerinde önemli etkileri olduğuna dikkat çekti, “Bugün burada değişen dünya siyaseti, değişen siyasi literatürü konuşurken çok anlamlı bir mekândayız. Tabii ki modern dünyada değişen sadece ekonomi ve siyaset değil. Teknolojik gelişmeler ve bilişim devrimleri de hayatımızın her alanında etkili olup bize yön veriyor. Bu anlamda dünyayla teknoloji anlamında aynı anda nefes alınmasını sağlayan Başakşehir Belediyesi Living Lab projesini ve bu projenin hayata geçmesini çok önemsiyorum. Projenin hayata geçmesinde, gelişen dünyaya ilçe belediyesi olarak ayak uydurma başarısında başta Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal olmak üzere bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve muvaffakiyetlerinin devamını temenni ediyorum.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.