BaŞakHaber

Başakşehirliler Baharı ‘Şenlikle’ karşıladı

Başakşehir Belediyesi’nin, Başakpazar Fuar ve Sergi alanında düzenlediği ‘Şenlik’de, ilçe sakinleri baharın gelişini hep birlikte kutladı.

Başakşehirliler Baharı ‘Şenlikle’ karşıladı
64 views
17 Mart 2014 - 20:15

5 ton balığın ikram edildiği şenlikte, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’da bir süre balık standına geçerek elleriyle balık pişirdi, vatandaşlara ikram etti.

Bahar Şenliği’nde, ilçe sakinleri yağışlı havaya aldırmadan Necdet Kaya’nın türküleriyle eğlendi. Vatandaşlar, Başakşehir Belediyesi’nin kurduğu İletişim Merkezi’nde talep ve şikâyetlerini iletti. Yine Başakşehir Belediyesi Living Lab’ın ilk projesi olan Mobil Sağlık Uygulaması’da şenlikte yer aldı, katılımcılara ücretsiz sağlık taraması yapıldı.

‘Başakşehir’e hiç kış gelmeyecek’

Komşu ilçelerden de yoğun katılımın olduğu Bahar Şenliği’ne Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başkan Yardımcıları Fazlı Korkut, Haluk Dikbaş, Yasin Kartoğlu, Murat Şahin katıldı.

Bu sene ikincisi düzenlenen Bahar Şenliği’nde vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Biliyorsunuz, hizmetle dolu 5 yılı ardımızda bırakmak üzereyiz. Altyapısından çevre düzenlemelerine, sosyal yardımlarından kültür sanat etkinliklerine kadar Başakşehir’i İstanbul’un ve Türkiye’nin ‘model şehri’ haline getirdik. Vatandaşlarımızla birlikte baharın gelişini bir şenlikle kutlayalım istedik. Önümüzdeki senelerde de bu festivalimizi devam ettireceğiz. Geçtiğimiz şenliğe 20 bin civarında vatandaşımız katılmıştı. Bu sene ise kalabalık ve ilgi daha da arttı. 25-30 bin katılımcımız var. Başakpazarımız İstanbul’un örnek gösterilen bir kapalı pazarı. Önümüzdeki dönemde her mahallemize böyle güzel, AVM konforunda kapalı pazarlar yapacağız. Oralarda da böyle güzel şenlikler, etkinlikler yapacağız. Kapalı pazarlarımız mahallelimizin sosyal paylaşım ortamı olacak.” dedi.

Yaklaşan yerel seçimlere de değinen Başkan Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü, “Önümüzde seçimler var. Ülkemizde hakim olan bahar havasını kışa döndürmek isteyen insanlar var. Onlara fırsat vermeyeceğiz. Başakşehir Sayın Başbakanımız R.Tayyip Erdoğan’ın temellerini attığı bir ilçe, bu yüzden Başakşehir’e hiç kış gelmeyecek.” dedi.

Başkan Uysal, vatandaşlara balık ikram etti

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, şenlik alanını gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlarla fotoğraf çektiren Başkan Uysal, bir süre balık standının başına geçerek balık pişirdi, vatandaşlara balık ikram etti.

Necdet Kaya, türküleriyle coşturdu

Bahar Şenliği’nde sahne alan Necdet Kaya türküleriyle Başakşehirlileri coşturdu. Konserde Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür eden sanatçı, ‘Böyle güzel ortamlar, vatandaşların kardeşlik bağlarının kuvvetlenmesi için çok önemli. Sizleri biz sanatçılarla bir araya getiren Başakşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bahçede yeşil çınar parçasıyla başlayan sanatçı, Türk Halk Müziği’nin seçkin örneklerini Başakşehirliler için seslendirdi.

Doyurucu, eğlenceli bir Şenlik

Festival havasında geçen şenlikte, Bahar Şenliğine Başakşehir’den ve komşu ilçelerden yaklaşık 25 bin kişi katıldı. Katılımcılara balık ekmek, sucuk ekmek, taze bahar meyve ikramının yapıldığı doyurucu şenlikte,  5 ton balık dağıtıldı, çay, meyve suyu ikram edildi.

Bahar Şenliği’nde yetişkinler kadar çocuklar da unutulmadı. Şenliğe katılan çocuklar, jonglör, palyaço, yüz boyama, Hacivat-karagöz, maskot mehteran konseriyle eğlenceli vakit geçirdi. Show’lar, çeşitli gösteri ve aktivitelerinde yer aldığı şenlik festival havasında geçti.

Ücretsiz Sağlık Taraması yapıldı

Türkiye’nin en modern Fuar ve Sergi alanını dolduran katılımcılara Şenlik’te, Başakşehir Belediyesi Living Lab Projesi’nin ilk projesi olan Mobil Sağlık Uygulaması da yer aldı. Kurulan sağlık standından vatandaşlara ücretsiz olarak 18 parametrede sağlık taraması yapıldı.

Başakşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından kurulan Mobil İletişim Standı’nda ise şenliğe katılan vatandaşlar belediye ile ilgili başvurularını yaptı, talep ve şikâyetlerini yetkililere iletme şansı yakaladı.

Vatandaşlar ‘Şenliği’ çok beğendi

Zeynep Aslan: Çocuğumla birlikte geldim. Şenlik çok güzel. Belediyemizden çok memnunum, kimin yardıma ihtiyacı varsa hemen koşuyorlar. Allah belediyemizden razı olsun.

Zehra Özbilgin: Kayaşehir’de oturuyorum, çocuklarımla birlikte geldim. Yüz boyamaya katıldı çocuklarım. Şenlik çok güzel geçiyor. Umarım gelecek senelerde de devam eder.

Alahaddin Özdemir: Başakşehir İstanbul’un seçkin bölgelerinden birisi. 10 yıldır 4. Etapta oturuyorum. Kendimizi özel bir bölgede oturuyor hissediyoruz. Program çok güzel. Hava biraz kötü ama katılım güzel.

Bülent Şık:  Çok güzel bir hizmet. Mahmutbey’de oturuyorum. Başakşehir’de esnafım, buraya taşınmayı düşünüyorum.

Zümrüt Yılmaz: Kayaşehir’de oturuyorum. Şenlik çok güzel. Başka ilçelerde oluyordu, uzak olduğu için katılamıyorduk. Başakşehir’de böyle güzel bir etkinlik düzenlendiği için mutluyuz.

Recep Albay: Sağlık Taramasından, duyurulardan dolayı haberim oldu. Kolestrol ve 18 parametrede testler yaptılar. Hemşire hanımda bana bilgi verdi. Bu testleri ihmal ediyoruz. Belediyemizin vasıtasıyla da bu testleri kısa sürede yaptırdım. Çok teşekkür ediyorum.

Songül Çelik:  Siirt’ten misafir olarak geldim. Şenlik çok güzel, katılmak istedim. Ücretsiz sağlık taraması uygulaması çok güzel. Diğer bölgelerimizde de bu uygulamaların olmasını temenni ediyorum.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.