BaŞakHaber

İstanbul’da dar gelirliye konut

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, söz verdiği 10 bin sosyal konutun ilk etabının startını verdi.

İstanbul’da dar gelirliye konut
98 views
20 Mart 2014 - 22:16

KİPTAŞ’ın Hadımköy’de başlayacağı bin 472 konutluk proje 9 bin 600 lira peşinat ve 655 liradan başlayan taksitlerle dargelirli vatandaşların yüzünü güldürecek.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, söz verdiği 10 bin konutluk sosyal konut projesini başlattı. Saraçhane Belediye Sarayı’nda düzenlenen tanıtım ve satış törenine Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve İBB bürokratlarının yanı sıra, konut sahibi olmak isteyen çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş,  dargelirli vatandaşlara yönelik olarak başlattıkları 10 bin konutluk sosyal konut projesinin Hadımköy’deki bin 472 konutluk ilk etabının İstanbul’a hayırlı olmasını diledi ve arkasının geleceğini müjdeledi.  KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım’a soysal konutlara ağırlık verilmesi için talimat verdiğini vurgulayan Kadir Topbaş şöyle konuştu:
“İnsanların doğuştan gelen barınma hakkını yok sayamazsınız. Bu tarz sosyal konut projeleriyle İstanbullulara daha medeni yaşam alanları sunma ve kaçak yapılaşmanın önüne geçme imkanı oluyor. İstiyoruz ki İstanbul dünya şehirleri arasında hak ettiği yere gelsin. KİPTAŞ bugüne kadar bu amaçla toplam 60 bin 749 konut yaptı, 54 bin 596’sını teslim etti. Bin 464 adet de eğitim binası inşası etti.”

Arazi KİPTAŞ’ın

“İBB olarak ağırlıklı hedefimiz dar gelirli vatandaşlara yönelik olarak konut yaparak onların hayır duasını almaktır” diyen Başkan Topbaş, İstanbul’da iş yapmaktan temel atma ve konutların anahtar teslimi törenlerine dahi fırsat bulamadıklarına dikkat çekti. Kura çekim törenlerinde ev sahibi olan vatandaşların kendisine sarılmalarını unutamadığını ve yine böyle bir heyecanı başlatmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Topbaş, Hadımköy’deki 84 bin metrekarelik konut alanının KİPTAŞ tarafından satın alındığını ve birilerinin iddia ettiği gibi askeri alan olmadığını vurguladı.

Hadımköy’deki arazi askeri alan değil

Topbaş, “Bugüne kadar İBB veya KİPTAŞ olarak askeri alandan yer alıp konut yapmadık. Sadece yol geçirmek için bazı askeri alanları aldık. Hadımköy’deki bu arazi imarlı ve şahıslardan bedelleri ödenerek satın alınan yerlerdir. Asla askeri bölge değildir. Hayallerini ve aklından geçen her şeyi gerçekmiş gibi konuşanlar var maalesef toplumumuzda” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.