BaŞakHaber

Öğrencilere ağız diş sağlığı seminerleri başladı

Başakşehir Belediyesi tarafından ilköğretim öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen ağız ve diş sağlığı, kişisel hijyen ve sağlıklı beslenme seminerleri ilçe okullarında başladı.

Öğrencilere ağız diş sağlığı seminerleri başladı
69 views
20 Mart 2014 - 21:45

Sağlıklı bir nesil yetiştirmek adına başlayan seminerlerde, İlköğretim 4. Sınıf öğrencileri bilgilendirildi.

Şahintepe İbrahim Koçarslan Ortaokulu’nda gerçekleşen seminerde, Sağlık İşleri Müdürlüğü görevlisi Hekim Zafer Ataner Bozkurt ve Gıda Mühendisi Muhammed Ali Göktaş, çocuklara kişisel hijyen eğitimi, sağlıklı beslenme ve gıdalarla gelen tehlikeleri anlattı. Hastalıklardan korunma yollarının en önemlisinin temizlikten geçtiğini, öncelikle çocukların el temizliğine dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı. Bozkurt;  çocuklardan,  oyun, yemek ve tuvaletten sonra ellerini çok iyi yıkamaları istedi.

Seminerlerde, Diş Hekimleri İsmail Kaplan ve Ömer Faruk Tanı çocukların daha sağlıklı bir şekilde yetişmeleri için; ağız ve diş bakımlarının nasıl yapılacağı, doğru diş fırçalama yöntemlerini, diş çürükleri ve dişe zarar veren sebepleri maket diş üzerinde uygulamalı olarak anlatıldı.

Ayrıca çocuklar konunun önemini anlatan Hacivat – Karagöz Tiyatro gösterisiyle öğrendiklerini pekiştirdi.

Seminer sonunda çocuklara Başakşehir Belediyesi tarafından birer hijyen sertifikası verildi ve diş macunu, diş fırçası hediye edildi.

Seminerler ilçe genelinde ilköğretim okullarında devam edecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.