BaŞakHaber

Uysal’dan Başakşehirlilere Teşekkür Pikniği

Başakşehir’de ikinci kez Belediye Başkanlığı’na seçilen Mevlüt Uysal, Başakşehirlilerle Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlenen piknikte buluştu. Piknikte bir konser veren Sanatçı Uğur Işılak sevilen şarkılarını Başakşehirliler için seslendirdi.

Uysal’dan Başakşehirlilere Teşekkür Pikniği
64 views
06 Nisan 2014 - 19:46

Başakşehir’de ikinci kez Belediye Başkanlığı’na seçilen Mevlüt Uysal, Başakşehirlilerle Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlenen piknikte buluştu. Piknikte bir konser veren Sanatçı Uğur Işılak sevilen şarkılarını Başakşehirliler için seslendirdi.

Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlenen piknik organizasyonuna Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda Başakşehirli katıldı. Piknikte 20 bin kişilik köfte ve sucuk ekmek ikramı yapıldı. Çocuklar için patlamış mısır ve pamuk şeker ikramının yanı sıra mobil çay istasyonlarında misafirlere çay ikram edildi. Şarkıcı Uğur Işılak verdiği konserle pikniğe katılanları coşturdu.

Açılış konuşmasını yapan Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, yeniden Belediye Başkanlığı’na seçilen Mevlüt Uysal’ı tebrik ederek yeni hizmet döneminin Başakşehir’e hayırlı olması temennisinde bulundu ve organizasyona katılan Başakşehirlilere teşekkür etti.

“Oyumuzu 54 bin artırdık, İstanbul’da birinciyiz”

Özgürel’in ardından konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bu zaferin sadece seçim zaferi değil milletin ve Başakşehir halkının zaferi olduğunu belirterek; “Bugün bu güzel havada bu piknik organizasyonuyla, hep birlikte zaferimizi kutluyoruz. Bu seçim şimdiye kadarki seçimlerden çok zor oldu. Başbakanımız da bu seçimde yaşadıklarını hiçbir seçimde yaşamadığını söyledi. Millet olarak ne zaman yürümeye, kafamızı kaldırıp koşmaya başlasak birileri engel olmaya çalışıyor. Bu seçimde bunlar oldu. İstikrarı bozmak uğruna bu seçimde her şey yapıldı. Allah’a şükür milletimiz gördü. İstanbul’da şampiyonluğa göz diktik ama ikinci olduk. Oyumuzu 38. 500’lerden 92.500’lere çıkardık. 54 bin oy artışımız var. Artış hesabı yaptığımız zaman % 140 yapıyor yani aslında İstanbul’da birinciyiz. Burada yapılan kirli siyasete yalanlara rağmen bu oy artışını aldıysak bilin ki bu teşkilat birinci. Hepimiz ne kadar övünsek sevinsek azdır.” dedi.

Başakşehir özellikle hedef alındı

Seçimlerde özellikle Ankara’yı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ikamet ettiği Üsküdar’ı ve Başbakan Erdoğan’ın temellerini attığı Başakşehir’in hedef alındığını belirten Başkan Uysal, İlçemizde kapı kapı dolaşıp iftiralar attılar. Şahintepe, Güvercintepe ve Altınşehir’de dediler ki seçimin ertesi günü iş makineleri buraya gelip evlerinizi yıkacak. Sizleri evlerinizden edecek. Biz de bugün diyoruz ki, evet iş makineleri gelecek fakat yıkmaya değil yapmaya gelecek. Orta bölgedeki değerli vatandaşlarımız bu kirli iftiralara inanmadı ve bizlere güvenlerini yeniden seçerek gösterdi. Zaten onlara borçluyduk borcumuz artmış oldu” dedi.

Üst yapı çalışmaları başlayacak

Güvercintepe, Altınşehir ve Şahintepe’de Kanal İstanbul netleştikten sonra artık üst yapı çalışmalarına başlanacağının müjdesini veren Uysal,  “Kapalı pazar yeri, okullar, parklar, sosyal alanlar yapacağız.  Şu an TOKİ karar aldı. İnşallah Sular Vadisi gibi Olimpiyat ve Güvercintepe arasındaki derenin rekreasyon alanını ihaleye çıkaracak. Önümüzdeki birkaç yıl içinde orası bitmiş olacak. Vadi bittikten sonra yukarıdan aşağı 8,5 km Başakşehir Sular Vadisi’nin üç katı olan bu alanda spor ve yürüyüş alanları, bayanların spor yapabileceği, gençlerimizin basketbol oynayabileceği alanlar yapacağız. Hatta yaptığımız spor alanlarının yanında bir de havuz olacak. Bayanlar da o havuzlardan istifade edecek. Hatta yeni bir projemiz var. Bahçeşehir Spor Kompleksi’ne haftada birer gün bayanlarımızı götürelim yüzme öğrensinler.” dedi.

Bu daha 1. Raunt, 2. ve 3. Raunt var

Hizmetle birlikte vatandaşın gönlüne girmenin önemli olduğunu ifade eden Uysal, “Başakşehir’e her şeyin en güzelini yapalım dedik ama ondan daha güzeli vatandaşın gönlüne taht yapabilmek. Bu seçimlerde Ak Parti’nin milletin gönlünde nasıl taht kurduğu açıkça görüldü. Ama bu maç üç raunt. Bu millet birinci raundu kazandı. İkincisi cumhurbaşkanlığı seçimi, üçüncüsü ise 2015 genel seçimleri. Bugün Başakşehir’de aldığımız iyi neticeyi kutlamak sevinmek için buradayız. İnşallah bu seçim bizim rehavetimize değil, mücadele hırsımızın, azmimizin artmasına sebep olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından son günlerin en çok konuşulan sanatçılarından Şarkıcı Uğur Işılak sahne aldı. Kendisine has tarzıyla 25 yıllık sanat hayatında 400’e yakın eseri bulunan ve eserlerinde Anadolu temasını işleyen sanatçı Uğur Işılak, pikniğe gelen Başakşehirlilere unutulmaz bir konser verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.