BaŞakHaber

Suriyeli öğrencilere sürpriz ziyaret

Suriyeli çocuklarının eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmeleri için açılan Başakşehir El Aksa Okulu, Anaokulu öğrencilerini ağırladı.

Suriyeli öğrencilere sürpriz ziyaret
42 views
25 Nisan 2014 - 22:03

Gülen Çiçekler Anaokulu’na devam eden 60 öğrencinin katılımıyla gerekleşen ziyarette Başakşehirli öğrenciler, Suriyeli arkadaşlarıyla birlikte ilahiler söyledi, şiirler okudu ve hediyeler verdi.

Kardeşliğin, sevginin dili ortak

El Aksa Okulları’nın Anaokulu bölümüne gerçekleşen ziyarette, Suriyeli öğrenciler, Başakşehirli arkadaşlarıyla birlikte palyaço gösterisini izledi. 70 Suriyeli Anaokulu öğrencisinin yer aldığı etkinlikte minikler,  Arapça ve Türkçe ilahiler ve çocuk şarkıları söyledi, şiirler okudu.

Gülen Çiçekler Anaokulu Kurucu Müdürü İlkay Büyükdereli, ziyaret amaçlarını şöyle açıkladı,“23 Nisan’da okul olarak sosyal sorumluluk projesi hazırlamayı düşünüyorduk. Suriyeli öğrencilerimizle kendi okul öğrencilerimizi bir araya getirerek kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmek istedik.”

Başakşehir El Aksa Okulu Müdürü Hanadi Albaghdadi ise gelen misafirlerin öğrencilerin psikolojisi üzerinde olumlu etkiler bıraktığını dile getirdi. Okul Müdürü, “Başakşehir’deki okulumuzda öğrencilerimiz modern bir ortamda eğitim alıyorlar. Başakşehir Belediyesi okulumuza çok büyük destek sağladı, sağlamaya da devam ediyor. Başakşehirliler bizlere çok yakın davrandı. Bu gibi ziyaretler çok faydalı oluyor. Kardeşliğin, sevginin dili ortaktır.” dedi.

Başakşehirli öğrenciler ziyaret sonunda Suriyeli arkadaşlarına getirdikleri hediyeleri verdi. Öğrenciler bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

700 öğrenci eğitim alıyor

Başakşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 2013 yılında faaliyete geçen El Aksa Okulları’nda Anaokulu, İlköğretim ve Lise bölümünde 700 öğrenci eğitim görüyor. Suriyeli ve Filistinli öğrencilerin eğitim aldığı okulda yetim öğrencilerde bulunuyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.