BaŞakHaber

Öncelik İş Sağlığı ve Güvenliği

Başakşehir Belediyesi Destek Hizmetler ve Fen İşleri Müdürlüğü personeli ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ aldı.

Öncelik İş Sağlığı ve Güvenliği
68 views
21 Mayıs 2014 - 19:36

6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununun “Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince düzenlenen eğitime, 90 personel katıldı.

İş güvenliğinin temel ilkeleri anlatıldı

Başakşehir Belediyesi Muhsin Ertuğrul Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Temel İş sağlığı ve güvenliği eğitimi’ ESSA OSGB yetkilisi, A sınıfı İş güvenliği Uzmanı Nevzat Can ve İşyeri Hekimi Dr. Hüseyin Usta tarafından verildi.

Ağırlıklı olarak müdürlüklerin sürücü, iş makinesi operatörleri ve yol bakım onarım çalışanlarının katılımında gerçekleşen eğitimde; iş güvenliğinin temel ilkeleri, muhtemel tehlikeler, riskler, kazaların nasıl önlenebileceği konusunda sistematik yaklaşımların nasıl olacağı ve çalışan sorumlulukları ile yükümlülükleri konusunda bilgiler verildi.  Eğitimde ayrıca; Çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Kuralları, İşyeri temizliği ve düzeni, Ergonomi, Elle kaldırma ve taşıma, Temel yangın eğitimi, İş ekipmanlarının güvenli kullanımı, Güvenlik ve Sağlık işaretleri, İşyerindeki tehlikeler, İlkyardım konularında video destekli bilgiler aktarıldı.

Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olanlara sertifikaları verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.