BaŞakHaber

Miraç Kandiliniz Kutlu Olsun

Ak Parti il Başkanı Aziz Babuşcu, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Miraç Kandiliniz Kutlu Olsun
51 views
25 Mayıs 2014 - 12:11

Kandil günlerinin insanların gönüllerini arındırıp manevi duygularını pekiştirerek öze dönüş, birlik beraberliğe ve kardeşliğe yöneliş açısından önemli geceler olduğunu hatırlatan İl Başkanı şöyle dedi:

“Manevi dinamiklerimiz açısından son derece önemli olan Miraç gecesi, kendimize, ülkemize ve milletimize karşı olan sorumluluklarımızı yeniden düşünüp daha çok hoşgörüyle dolup daha çok kenetlenmemiz adına bizlere çok önemli fırsatlar sunmaktadır. Miraç bir yükseliştir. Mesafeleri geride bırakıp hakkın, hakikatin ve güzelliğin aydınlığına eriştir. Miraç, göklere olduğu kadar, insanın kendi semasına yani kendi kalbine ve iç dünyasına doğru da yapması gereken bir yolculuktur.

Hepimizin sık sık muhasebeler yaparak sadece maddi anlamda değil ruhen de yücelmeye ihtiyacımız var. Ruhun miracı ise daha güzel, daha hayırlı ve daha anlamlı değerler kuşanmak ve bunları hayatın pratiği içinde hayırlı ve güzel eylemlere dönüştürmekle olur. Bu duygular içinde İstanbulların ve milletimizin Miraç kandilini tebrik ediyor, başta Soma’da hayatını kaybedenler ve aileleri olmak üzere dünyadaki tüm mazlum ve mağdur kardeşlerimizin dualarda unutulmaması dileğiyle bu mübarek gecenin, gönüllerimizin her türlü kirlenmişlikten arınmasına ve beratımıza vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.