BaŞakHaber

Atık Pilde İlçe Şampiyonları Ödüllerini Aldı

TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) tarafından düzenlenen en fazla atık pil toplayan ilçe ve okulları yarışması sona erdi. Başakşehir’de dereceye giren okullara Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından plaket ve hediye takdim edildi.

Atık Pilde İlçe Şampiyonları Ödüllerini Aldı
68 views
31 Mayıs 2014 - 19:11

Amacı atık pillerin evsel atıklardan ayrı toplanarak geri dönüşüme kazandırılması olan yarışmada öğrenci başına düşen atık pil miktarı esas alınıyor. Yarışmaya katılmak için Başakşehir’de ilçe genelinde 2013-2014 Öğretim döneminde 3.460 Kg Atık Pil toplanarak TAP derneğine teslim edildi.

Temizlik işleri Müdürlüğü tarafından tüm okullardan atık piller tartılarak evrak karşılığı toplandı ve ilk üç okul belirlendi. TAP Derneğinin yaptığı yarışmanın sonuçları henüz açıklanmazken Başakşehir ilçesinde en fazla atık pil toplayan ilk 3 okul şöyle oldu:

1- Başakşehir Ticaret Meslek Lisesi

2- Hikmet Uluğbay İÖO

3- Özel Ensar Koleji

Başakşehir’in ilk üçü ödüllendirildi

Başakşehir Belediyesi okullarda atık pil toplanmasını teşvik etmek amacıyla ilçe genelinde en çok pil toplayan 3 okulu ayrıca ödüllendirdi. Başkanlık Makamı’nda düzenlenen ödül ve plaket törenine ilk üçe giren okulların öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

Belediye Başkanı Mevlüt Uysal öğrencilerle sohbet etti geri dönüşümle alakalı yapılan Belediye çalışmalarından söz etti. Öğrencileri bu sosyal sorumluluk projesine katıldıkları için tebrik eden Uysal; “Bu tür sosyal çalışmalarla ilgilenmeniz, gelecekte seçtiğiniz mesleklerle ilgili ufkunuzun açılmasına yardımcı olacaktır. Bütün öğrencilerimizin sizler gibi çevresine ve dünyaya karşı sorumluluk sahibi olması gerekir. Hepinizi tebrik ederim.” dedi. Törende tüm okullara plaket, ayrıca birinciye Notebook Bilgisayar ve fotokopi makinesi, ikinci ve üçüncüye ise yazıcı verildi.

Öğrenciler ve öğretmenleri Başakşehir Belediyesi’nin atık pil toplanmasını ödüllendirmesinden memnun olduklarını belirttiler.

Arzu Özdemir: “Bence belediyemizin yaptığı iyi bir çalışma. Kendi adıma konuşmak gerekirse, öğrencilere, bizim gibi gençlere bir şeyler katma adına güzel bir etkinlik oldu. Tabi birinci olduğumuz içinde çok mutluyuz. Geçen senede birinci olmuştu okulumuz.

Nurten Duran: “Okulumuz, öğrencilere bir şeylere katılmayı katkı vermeyi sağlıyor. Teşvik ediyorlar. Bu Belediyemiz sayesinde oluyor.”

Ahmet Ubay: “Okulumuzda iki yıldır müdür görevi yapıyorum. Elimizden geldiği kadar amacı iyi olan her faaliyete katılmaya, onları yönlendirmeye çalışıyoruz. Kendilerine olan güveni daha tazelemeleri açısından ve okulun önemini ortaya çıkartmak için bu tür yarışmalara girdik. Ben onlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Candan yürekten çalışıyorlar ne desek başarıyorlar. İki yıldır pil kampanyasında birinci biziz. Belediyemiz yazıcı, faks makinası verdi birde notebook verdi. Belediyemize ve Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.