BaŞakHaber

Vergi ödeyene şerbetli teşekkür

Başakşehir Belediyesi yaz dönemine denk gelen Emlak vergisi ödemeleri sırasında vatandaşa şerbet, çay, kahve ve kurabiye ikram ediyor.

Vergi ödeyene şerbetli teşekkür
44 views
31 Mayıs 2014 - 18:58

Başakşehir Belediyesi vergi döneminde belediye veznelerini kullanarak Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerini ödeyen mükelleflere tatlı bir sürpriz yapıyor. Geleneksel kıyafetleri içerisindeki şerbetçiler vatandaşlara ücretsiz şerbet ihramında bulunuyor. Vatandaşlar belediyenin ücretsiz şerbet, meyve suyu, çay, kahve ve kurabiye ikramından oldukça memnun.

Kuyruk çilesine son!

Başakşehirlileri geleneksel misafirperverlik ile karşılamayı amaçlayan Belediye, özellikle vergi ödemeleri, ruhsat ve benzeri işlemler için hizmet binasına gelen vatandaşların memnuniyetini artırmak için bir dizi çalışma yapıyor. Belediye vatandaşların işlem süresini kısaltırken, işlem sırasında beklemeleri daha keyifli hale getirmek için çeşitli ikramlarda bulunuyor.

Sene boyunca vatandaşların ödemelerini en hızlı biçimde yapabilmesi için çalışmalar yürüten Başakşehir Belediyesi, kuyruk çilesine de son veriyor. Vatandaşlar emlak, çevre temizlik ve benzeri ödemelerini internetten, bankalardan ve postaneden yapabiliyor. Mükellefler ayrıca ödemelerini Belediye hizmet binasından ya da bu dönem için Şahintepe, Güvercintepe Bilgievi, Başakşehir Organize Sanayi Bölgesinde kurulan ödeme noktalarında elden de yapabiliyorlar. Vatandaşların ödemeleri sırasından vakit kaybetmemeleri için Belediye Hizmet Binasında numaratörler kullanılıyor. Mükellefler sıralarını ekranlardan takip edebiliyor, sıralarını beklerken de belediyenin ikramlarının tadına bakabiliyor, buz gibi Osmanlı şerbetini içebiliyorlar.

Ödemeler nakit olarak yapılabildiği gibi kredi kartlarıyla da ödeyebiliyorlar. Belediye emlak vergisi ödemelerini kredi kartıyla yapan mükelleflere artı taksit imkânı da sağlıyor.

Vatandaşlar uygulamadan memnun

İlk dönem emlak vergisi ödemesini yapmak üzere belediye hizmet binasında bulunan vatandaşlar Başakşehir Belediyesi’nin sunduğu kolaylıklardan memnuniyetlerini dile getirdi.

Hülya Kaba: “Teşekkür ederiz, bu güzel hizmetler için.  Bu uygulamaların devamını istiyoruz. Hemen sıra geliyor.”

Şükran Karatepe: “Birkaç dakikada işimi hallettim. Ben çok memnunum bu uygulamadan ve destekliyorum.  Belediye personeli de beni çok güzel karşıladı.”

Erol Selanikli: “Kuyrukta saatlerce beklemiyoruz. Bir sıkıntı olmadı, yaklaşık 10 dakika da işlemim tamamlandı.   Memnunum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.