BaŞakHaber

Başakhaber olarak BAŞEDER başkanını ziyaret ettik

Başakhaber olarak Başakşehir Engelliler Derneği Başkanı Abdullah Polat’ı makamında ziyaret ettik

Başakhaber olarak BAŞEDER başkanını ziyaret ettik
170 views
30 Ağustos 2019 - 23:54

BaşakHaber.com imtiyaz sahibi Yunus Mollaoğlu, Başakşehir Engelliler Derneği başkanı Sayın Abdullah Polat bey’i Başakşehir 4. etapta bulunan Gökkuşağı Tesislerindeki dernekte ziyaret etti. Ziyarette Başakşehir Engelliler Derneği Başkanı Abdullah Polat, Başakşehir Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Asiye Aydın hanımefendi ve dernek üyeleri ve ramazan kardeşimiz vardı. Bir ara dernek gönüllülerinden esnaf arasında balıkçı yunus kardeşimiz de katıldı.

Görüşme tanışma ile başladı derin sohbet ile devam etti.

Derneği başkanı Abdullah bey, BAŞEDER derneğinin etkinliklerini anlattı. engelli kardeşlerimiz için geçtiğimiz gün darıca gezisi, piknik, edirne gezisi gibi faaliyetleri anlattı. Burada yaşadıklarını, zorlukları ve hassasiyetlerini anlattı. Bir gezide aldığı sorumluluğun önemini dile getiren Polat, “Etkinlik bitene kadar bizlere uyku yok etkinlik bitimi tüm vatandaşlarımız evlerine sağ salim gittiğinde rahat bir oh diyoruz.” dedi. Dediği kadar da var çünkü aldıkları sorumluluk çok büyük.

Bir ara Asiye hanımın çoraptan oyuncak olarak bez bebek dikmesi dikkatimizi çekti. nedir diye sorduğumuzda “Bir engelli kardeşimiz geçen piknikte bez bebek istediğini, bunun üzerine nasıl yapıldığını internette araştırıp öğrendiğini ve bez bebeği yapıp engelli kardeşimize vereceğini” söyledi.

Bunun üzerine duygulandım. İşte insanlık, işte dernekçilik, işte yardımseverlik.

Daha sonra dernek başkanı abdullah bey yan odadaki eğitim için oluşturduğu yeri gösterdi ve yakında dernek üyelerine süpriz eğitimler ve etkinliklerinin olacağının mesajını verdi.

Sohbet daha koyulaşınca ülkemizdeki son gelişmeleri, başakşehirin durumunu, başakşehirde engellilerin durumu, belediyenin ve diğer kurumların desteği, ilgisi gibi derin konuları konuştuk. Bu arada balıkçı kardeşimiz yunus geldi ve o da sohbetimize katıldı.

Konu siyasete gelince uzun uzun konuştuk ve özetle abdullah bey “burası bir dernek. Başakşehir Engelliler Derneğine yardım etmek isteyen hangi parti varsa kapımız açık” dedi. “Bizim tarafımız engelli kardeşlerimize yardım etmek” dedi.

Bizde kendimizi tanıttığımızda BaşakHaber.com olarak 2000 yılından beri internet yayıncılığı ile uğraştığını, 2006 yılından beri Başakhaber.com internet sitesini yürüttüğümüzü ve ikitelligazetesi.com başta olmak üzere diğer projelerinizi anlattık.

Sayın mollaoğlu 2006 yılında başlattığı başakhaber.com internet yayıncılığını, bu süre zarfında derneklere verdiği önemi ve derneklerin tanıtımı için her tür destek olacağını dile getirdi.

Sayın mollaoğlu “biz BaşakHaber.com olarak herhangi bir özel, tüzel ve resmi kurum ve kuruluşlara maddi ve manevi bağlantısı olmaksızın çalışmalarımızı sürdüreceğimizi bu konuda en büyük destekçilerimizin de okurlarımız ve takipçilerimiz” dedi.

Başakşehir Engelliler Derneği Başkanı Abdullah Polat beyin göstermiş olduğu nezaket ve sıcak ilgi gözlerden kaçmadı. Başakşehir Engelliler Derneği Başkanı Abdullah Polat kapıya kadar uğurladı.

Bizde BaŞakHaber.com ailesi olarak Başakşehir Engelliler Derneği Başkanı Abdullah Polat beye nezaketinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

(BHA) – Başak Haber Ajansı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.