REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BaŞakHaber

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gelecek ve Türkiye

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gelecek ve Türkiye
Yunus MOLLAOĞLU
Yunus MOLLAOĞLU( info@basakhaber.com )
93 views
08 Eylül 2019 - 0:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sayın okurlarım,

28.6.2002 tarihinde yazdığım bu yazıyı okuyunca dünyadaki bu ekeomik savaş ve üretenin dünyanın efendisi olduğu bu dünyada gündeme uygun olduğunu görüp sislerle paylaşmak istedim.

Gelecekte hayat bilgisayar, Teknoloji, Araştırma,.. vs. üzerine kurulacaktır. Evde oturduğun yerden ticaret, eğitim, bankacılık vs. yapacağınız yüzyılda Türkiye’nin yeri neresi olacak? Üretici mi? Tüketici mi? 1.Dünya ülkeleri mi? 3-4 Dünya ülkeleri mi? Daha bankamatik kartlarını bile kullanamayan, bankalarda fatura ödemek için günlerini harcayan insan topluluğu, maaş kuyruklarında vefat eden emekliler topluluğu mu yoksa evimizden sipariş edebileceğimiz, evimizden ticaretimizi yapacağımız, tek bir kartla kimlik, ehliyet, kredi kartı, ulaşım bileti, sağlık bilgilerinin olduğu Türkiye’nin neresinde olursak olalım bu kart ile istediğimiz doktora gittiğimizde doğduğumuzdan bu yana başımızdan geçen sağlık sorunlarını, röntgen filmlerini, sağlık testlerini, doktora bildiren bir global sağlık sistemi mi? Bu hayal değil sadece basit bir e-Türkiye örneklerinden biri.

Genç nüfusun çoğunlukta olduğu ülkemizde eğitime önem verirsek, hayatımızın her anında bir şeyler öğrenme, öğretme felsefesini özümsersek, fedakar olursak, az ile yetinir ve şükredersek, yardımlaşırsak, vatanımız için fedakarlık yaparsak, yurtdışına gitsek de öğrendiklerimizi öğrendikten sonra gelip ülkemizin kalkınması için çalışırsak, yurt dışında çalışsak ta yatırımlarımızı ülkemize yaparsak ve tabii ki önemlisi ülkemizin yönetimi akıllı, bilinçli ve bilgili insanların elinde olursa, ülkenin Enerji politikası, Eğitim politikası, Sanayi politikası, Ticaret politikası, Teknoloji politikası… gibi standart politikaları olursa, bu konularda uzman kişilerin belirlediği ve yönettiği bir ülke, eğitime, insana, teknolojiye ve özüne sahip çıkarsa o ülke asla ve asla geride kalamaz. Ülkemiz kaliteli ürünler üretmeli ve yerli malı tercih edilmeli.

Eğer eğitime önem vermezsek ülkemiz teknoloji için yabancılara dünyanın parasını akıtırlar ve her an değişen teknoloji için akıtılan paralar zaten çökmüş olan ekonomimizi bitirir.

Bunun için uyanalım Türkiye!

Bu bilişim furyasında kendimizi geliştirip her aile bir Amazon.com, Yahoo.com, Microsoft, Intel gibi firmalar kurabiliriz ve dünyada kuzu değil çoban oluruz. İşte o zaman Türkiye’nin günü. İşte o zaman bizim günümüz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.