BaŞakHaber

BAL Okul Müdürü Aziz ERDOĞAN’dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Başakşehir Anadolu Lisesi Okul Müdürü Aziz ERDOĞAN 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Nedeniyle Mesaj Yayınladı.

BAL Okul Müdürü Aziz ERDOĞAN’dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
236 views
12 Eylül 2019 - 2:06

Başakşehir Anadolu Lisesi Okul Müdürü Aziz ERDOĞAN 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Nedeniyle Mesaj Yayınladı.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, saygıdeğer veliler, sevgili öğrenciler;

Yeni bir yıl, her gün yeni bir heyecan, yüzlerce öğrenci, yüzlerce dokunası can…

“Merhaba kardeşim, arkadaşım, gönüldaşım merhaba,
Merhaba sırdaşım, amuzdaşım, kaderdaşım merhaba,
İçtiğim su, aldığım hava, yediğim ekmek uyuduğum döşek
Gördüğüm rüya, beklediğim umut yaşadığım toprak merhaba

Merhaba
Ormanda ağaç, ağaçta dal, dalda yaprak, yaprakta tırtıl merhaba
Merhaba ovada çimen, denizde dalga, yaylada kar, dağda bulut merhaba
Harran, Çukurova, Yedigöller, Çorlu, Isparta, Çaykara Merhaba
Çankırı,
……….
………. (İbrahim Sadri)”

Bir selam getirdim hepinize…Size Ziya Hoca’nın selamı var. Sayın bakanımız sizlere bir merhaba sundu. Size İstanbul’umuzun eğitim lideri Levent Öğretmenin selamını getirdim. Size Başakşehirimizin eğitim denince yüreği çarpan yöneticileri Kaymakamımız Uğur Turan’ın, Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Yılmaz’ın selamları var. Biz de bu emanetini sizlere ulaştırıyoruz. Bir merhaba değil mi kapıları açan, bir merhaba değil mi bizi hayata bağlayan…Sevgili yavrularımız, değerli velilerimiz, kıymetli öğretmen arkadaşların hepinize yürekten bir merhaba…

Kıymetli öğretmenlerimiz,

Öğretmen eğitimin öznesidir. Cümle için özne ne ise, orkestra için şef, eğitim için öğretmen odur. Öğretmen öznedir, eğitim adına sayacağınız diğer unsurlar cümlenin öğeleridir. Masasız, sırasız, binasız, materyalsiz eğitim olabilir; ancak öğretmensiz eğitim asla gerçekleşmez. Öğretmen arkadaşların bunun bilincindedir. Öğretmen öğreteceklerini planlar, tasarlar, hazmeder… Su verir binlerce güle, güllerin gülünü yetiştirmek için… Öğretmen arıya benzer, güzel yerlerde gezer, nefis çiçeklerle beslenir, bin bir çiçeğe konar; konduğu yeri de kırıp dökmez.

Okullarımızda geleceğin devlet adamlarını, bilim adamlarını, siyaset adamlarını akademisyenler spor ve sanat adamlarını bizler yetiştireceğiz. Her öğrencimizi özel kabul edip onların yeteneklerini keşfederek, onların ilgileri doğrultusunda eğitim almalarını sağlayacak olan da sizlersiniz. Unutmayınız, bu gün attığımız tohumlar biz daha hayatta iken ülkemizin ve insanlığın müspet gelişimine büyük katkı sağlayacaktır.

İyi örnek olmak, önde ve öncü olmak durumundayız. Şüphesiz öğrencilerimiz bizim ne dediğimize değil, ne yaptığımıza bakarlar; dudaklarımızın değil ayak izlerimizin peşinden gelirler.

Öğretmen arkadaşlarım, sizlerden isteğim, sınıfta yüzünüz daha çok öğrenciden yana olsun. Onlarla göz göze olun, yüz yüze gelin…Unutmayınız gönlüne dokunamadığınız hiçbir cana bir şey öğretemezsiniz. Hem öğrenciye hem de veliye dokunun… İşte o zaman öğretmen olmanın tadına varırsınız.

Sevgili öğrenciler,

Hepinizi candan seviyor, yüreklerinizden öpüyorum. Siz bizim yarınlarımızın sahibisiniz. Bizler size emanetiz… Unutmayınız yarınlar sizin… “Su uyur, düşman uyumaz.”der atalarımız. Dün Çanakkale’de, Balkanlarda, Sakarya’da bizi zayıf yakalamaya çalışan düşman, 15 Temmuzda olduğu gibi canımıza kastedip bugün de ekonomik bağımsızlığımıza el uzatmaktadır. Düşman uyanık iken bizler uyursak bir daha uyanamayız. İnancımızı, özgürlüğümüzü, vatanımızı korumak için her zamankinden daha çok çalışmak mecburiyetindeyiz. Bol bol okumak, bilgimizi birikimimizle harmanlayıp yeni icatlar ortaya koymak zorundayız. Sizler hem çalışkan, hem ahlaklı, hem de erdem sahibi nesiller olacaksınız. Buna inancım tamdır.

Sevgili gençler, yeni bir yılın başındayız. Her başlangıç yeni başarıların müjdecisidir. Eğer size fırsat olarak sunulan zamanı gereği kullanırsanız, çalışırsanız belki yorulursunuz ancak sonunda mutlu ve huzurlu olursunuz.

Şuan tam da böyle bir günü yaşıyoruz. Okulumuzda dört yüz arkadaşımız, gencimiz bir yıla daha başlamanın, başarıya dönüştürmenin heyecanını yaşıyor. Bizler de onlarla birlikte aynı huzuru ve heyecanı yaşıyoruz.

Kıymetli velilerimiz;

Her yıl yeni bir nesil merhaba diyor eğitime… Okullar öğrenciyi akademik başarıya hazırlayan mekânlar değildir. Çocuklarınızı okula gönderirken ürün olarak sadece karne notlarına bakmayın… Onların hayat karşısındaki başarısını akademik başarısından az görmeyiniz. Okullar onları hayata hazırladığını göz ardı etmeyiniz. Çocuklarımız tek kanatlı uçamaz, onların ders başarısı kadar, hayat başarısı da önemlidir. Çocuklarımız çalışkan oldukları kadar ahlaklı, dürüst, vatansever de olmalıdır. Veli olarak görevimiz; sadece çocuğumuzun sırtını giydirip, karnını doyurmak değildir; kalbini de inançla, heyecanla, aşk ve şevkle doldurmak için çaba göstermek durumundayız. Unutmayınız ki: Eğitim ailede başlar. Çocuklarımızın elbise dolaplarının yanında kitap dolapları da mutlaka olmalıdır. Okuyan, düşünen, soran ve sorgulayan nesil yetiştirmeliyiz.

Hepsinden önemlisi öğretmenlerimize değer vermeliyiz. Çocuğumuzun geleceğini öğretmenlerimizle değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 öğretim yılının başta çocuklarımıza, onların yetişmesinde azimle ve cesaretle çalışan yönetici ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.