BaŞakHaber

M.Emin Saraç AİHL MES İyilik Hareketi devam ediyor

M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesinden örnek davranışlar devam ediyor

M.Emin Saraç AİHL MES İyilik Hareketi devam ediyor
71 views
18 Eylül 2019 - 23:50

MES İyilik Hareketi, M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesindeki bulunan bir kaç öğrenci tarafından oluşturulan, bütün öğrencilerin fahri üyesi olduğu bir gönüllülük hareketidir.

Bu öğrenciler, ders dışı zamanlarda okuldaki atölyede yaptıkları küçük el işlerinin gelirleriyle su kuyusu gibi projeleri gerçekleştirmeyi istemektedirler. Bu çalışmaları yaparken talebelerin bireysel olarak aşağıdaki kazanımları da elde etmelerini amaçlanmaktadır.

· Zamanın kıymetli olduğu, her anın değerlendirilmesi gerektiği şuurunun oluşması,
· El becerilerinin oluşması, olanların geliştirilmesi
· Tek olmanın değil, beraber hareket etmenin bereketli olduğunu tecrübe etmeleri
· Beraber ve organize olarak büyük hayırlara ortak olmanın hazzını yaşamaları
· Ders dışı zamanlarını bu tür çalışmalarla değerlendirerek zihinsel olarak rahatlamaları dolayısıyla derslerine daha iyi odaklanabilmeleri

Okul müdürü Vedat Karabayır “Atölyemizde çalışma ve kermeslerimiz devam edecektir. Atölyemizde kullanılmak üzere her türlü materyalle ilgili yardım ve desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.

“Bir Damla Su Ol” Sloganıyla ilk olarak Afrika’da bir su kuyusu açmaya vesile olan İyilik Hareketi “İyilik İyi Gelir” anlayışıyla bu yıl da “sadaka taşı” faaliyetine ve ihtiyaç sahibi ailelerin erzak dağıtımına devam ediyor.

Bu çocuklar her gün evde elleriyle hazırladıkları yiyecekleri okula getirerek hem maharetlerini sergiliyorlar hem de sadaka taşına destek olarak gelirini ihtiyaç sahiplerine bağışlıyorlar.

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” diyen Peygamber’e indirilen vahiyde iyiliğe ermenin yolu “sevdiğimiz şeyleri paylaşmaktan” geçtiği hatırlatılarak hayatımıza bir yön vermemiz istenmekte ve açlığın evrensel olmadığı, kişisel ihtiraslar yüzünden oluştuğu anlayışı ve paylaşmanın önemi üzerinde durulmaktadır. Bu gençler “Biz de Mes Gençliği olarak ahlakımızı ve davranışlarımızı, iyilik yanında kullanıyoruz. Biz iyilikten yanayız.” demektedirler.

M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesinden örnek davranışlar devam ediyor. Mes iyilik hareketi kapsamında Bangladeş’de ikinci su kuyusunu açtılar. Bangladeşte yaklaşık 700 kişinin yaşadığı köye büyük bir su kuyusu dualar ile açılışı yapıldı.

İnsanlığın unutulduğu bu devirde bu iyilikleri ile örnek davranışta bulunan bu gençlerin yaptığından dolayı BaşakHaber ailesi olarak bu gençleri tebrik ederiz.

(BHA) – Başak Haber Ajansı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.