BaŞakHaber

Başakşehir’de Öncelik Yayanın

Başakşehir’de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliği gerçekleştirildi.

Başakşehir’de Öncelik Yayanın
145 views
03 Ekim 2019 - 1:48

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Yaya Öncelikli Trafik” kampanyası kapsamında Başakşehir’de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe destek veren Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, öğrencilerle birlikte sürücülere yaya önceliği için uyarılarda bulundu.

“KURALLARA UYAN ŞOFÖRLERE HER ZAMAN İHTİYACIMIZ VAR”

Kolluk personeli yaya nöbeti tuttu “2019 Yaya Öncelikli Trafik Yılı” kapsamında “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla düzenlenen etkinlik için Türkiye’de 20 bin yayageçidi’nde 200 bin kolluk personeli ikişer saat yaya nöbeti tuttu.

“YAYA GEÇİDİNDE YAYALARIN ÖNCELİKLİ OLDUĞUNU SÖYLEYECEĞİZ”

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla tüm İl ve ilçelerde eş zamanlı olarak “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” etkinliği düzenlendi. Bu kapsamda başakşehirde birçok mahallede “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” etkinliği düzenlendi.

Başak mahallemizde gerçekleştirilen etkinliğe Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ve Başakşehir Emniyet Müdürü Levent Binici’nin başlattığı ilçe genelinde de devam edecek olan çalışma 5. Etap Metrokent ile konistan arasındaki yaya geçidinde başlatıldı. Çalışmaya açtıkları pankart ve afişlerle destek veren öğrenciler sürücülere eğitim amaçlı broşürde dağıttı. Yoldan geçen araç sürücüleri ile Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan sohbet ederek etkinlik hakkında bilgi verdi.

Genç öğrencilerin ellerinde “Sen de bir yayasın!” , “Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz” , “Trafikte aşırı hıza red” gibi dövizler vardı.

Bu etkinlik eş zamanlı olarak 1. etaptada Başakşehir M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin A4 kağıdına kendi yazdıkları dövizler ile etkinliğe destek verdiler. İlçe genelinde etkinliğe çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Başakşehirde yayalara saygı kapsamında trafik etkinliği yapıldı.

(BHA) – Başak Haber Ajansı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.