BaŞakHaber

Tarih ve Medeniyet Atölyesi Seminerleri Başladı

Tarih ve Medeniyet Atölyesi Seminerlerinin açılışı Başakşehir Belediyesi Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı Konferans salonunda yapıldı.

Tarih ve Medeniyet Atölyesi Seminerleri Başladı
104 views
20 Ekim 2019 - 2:26

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İbn Haldun Üniversitesi, Başakşehir Belediyesi ve BİHADER işbirliğinde gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen Tarih ve Medeniyet Atölyesi Seminerlerinin açılışı Başakşehir Belediyesi Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı Konferans salonunda yapıldı.

Seminerlerin ilk dersinin konusu “Tarih, Kültür ve Medeniyet Kavramlarına Giriş” idi. İlk dersi İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk verdi.

Recep Şentürk’ün medeniyet bilinci üzerine yaptığı konuşmada şu ifadeler dikkat çekiciydi: “Tarihte Moğollara, Haçlılara galip gelen bir medeniyetin mensubu olarak; özümüze döndüğümüzde, öz güvenle hareket ettiğimizde, tarihimize, kültürümüze ve medeniyet değerlerimize gururla sahip çıktığımızda düşsek bile oradan çıkabiliriz. Bugün yapmamız gereken de millet olarak ‘biz İslam medeniyetindeniz’şeklinde bir konsensusa sahip olmamızdır. İkinci olarak da geleceğe dönük müstakbel bir medeniyet vizyonuna sahip olmaktır. Bugün bütün medeniyetler batı medeniyetine teslim olmuş durumdadırlar. Şu anda batıya alternatif olma iddiasına sahip tek medeniyet İslam medeniyetidir.”

Açılış programına İlçe MEM Şube Müdürü Ahmet Yapıcı, Bihader Başkanı Enes Abdurrahman Hibe, okul müdürleri, geçen sene derslere katılan öğrenciler ve bu sene yeni katılan öğrenci, öğretmen ve idarecilerimiz katıldılar.

(BHA) – Başak Haber Ajansı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.