BaŞakHaber

Bahçeşehir’den Halkalı Marmaray’a “RİNG TREN” seferi talebinde MUTLU GELİŞME…

Bahçeşehir’den Halkalı Marmaray’a “RİNG TREN” seferi talebinde mutlu gelişmeler olmaya başladı.

Bahçeşehir’den Halkalı Marmaray’a “RİNG TREN” seferi talebinde MUTLU GELİŞME…
413 views
31 Ekim 2019 - 23:21

Son aylarda sıkça haberlerini paylaştığımız ve BADER’in imza kampanyası ile gündeme taşıdığı Halkalı Marmaray son durağının Ispartakuleye ve hatta Çatalcaya kadar uzatılması, bu dönüşüm gerçekleşene kadar da geçici olarak “RİNG TREN” seferleriyle Ispartakule’den Halkalıya aktarmanın sağlanması talepleri Başakşehir Belediyesi tarafından da olumlu karşılanmıştı. Bahçeşehir’de düzenlenen bir konserde konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu mutlu haberi verdi; Halkalı Marmaray istasyonuna Bahçeşehir’den Ring Tren Seferleri başlıyor.

Geçtiğimiz aylarda Bahçeşehirliler Derneği (BADER) Yöneticilerinin Başakşehir Belediye Başkanını tebrik ziyaretlerinde de ulaşıma dair sorunlarını gündeme getirdiklerini, Başkan Yasin Kartoğlu‘nun da Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD ile görüşmeler sağladığını, belediye olarak bu konuda halkın taleplerinin yanında olacaklarını belirtilerini sizlere iletmiştik.

Bahçeşehir’de gerçekleşen bir konserde bölge halkıyla buluşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu müjdeli haberi verdi. Halkalı son durağında sonlanan Marmaray hattına ulaşım için TCDD ile görüşmelerin tamamlandığını çok yakın bir zamanda Boğazköy Pazartük bölgesinde bir aktarma istasyonu ile “RİNG TREN” seferleriyle Halkalı’dan Ankara’ya kadar demiryolu ulaşımının sağlanacağını söyledi. Mutlu haber konsere katılanlardan büyük alkış aldı.

(yelpazeistanbul.com)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.