BaŞakHaber

Başkan Kartoğlu’ndan Bahçeşehir’e İki Büyük Müjde

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehirlilere Marmaray’a direkt bağlantı sağlayacak tren istasyonu ve kültür sanat adasıyla ilgili müjdeli haberler verdi.

Başkan Kartoğlu’ndan Bahçeşehir’e İki Büyük Müjde
411 views
06 Kasım 2019 - 21:39

Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki 29 Ekim kutlamalarında coşkulu kalabalığa hitap eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir’in ulaşımla ilgili sorununu büyük ölçüde çözüme kavuşturacak tek duraklık tren hattı ve Belediye Hizmet Binası çevresinde oluşturulacak kültür sanat adasıyla ilgili müjdeler verdi.

Trenle Ankara’ya kadar direkt ulaşım 

Bahçeşehirlilere müjdeli haberler vermek için uzun süredir hummalı çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Kartoğlu, “Sürprizimiz ulaşımla ilgili; TCDD ile anlaştık. Fakat şöyle bir nüans var, onu söylemem gerekiyor. Beklenti Ispartakule durağıyla ilgili. Şu anda orayı çalıştıramıyorlar. Çünkü şartları uygun değilmiş ama bu çok önemli değil. İnşallah biz oranın şartlarını uygun hale getireceğiz. Şu anda Halkalı’dan tek durak olarak, Boğazköy’ün oradaki sarı binanın altında bir durak merkezi kuruyoruz, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Yeni tren istasyonun şimdilik tek durak olarak hizmet vereceğini ifade eden Başkan Kartoğlu, “Buradan Halkalı’ya ulaşacağız, Halkalı istasyonundan biliyorsunuz Marmaray ile Ankara’ya kadar gidilebiliyor. Biz, bundan sonra Ankara’ya direkt ulaşabileceğiz” dedi. 

“Kültür Sanat Adası açılış için gün sayıyor”

Başkan Kartoğlu’nun Bahçeşehirlilere ikinci müjdesi ise kültür-sanatla ilgili oldu. Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Hizmet Binasının bulunduğu bölgeyi kısa zamanda kültür sanat adasına dönüştüreceklerini söyleyen Başkan Kartoğlu, şunları kaydetti: “Muhsin Ertuğrul Tiyatro Sahnesi’ni biliyorsunuz, oranın içini komple yenileyerek müzik, sanat ve tiyatro akademisi haline getirdik. Benim hayalim; burada Başakşehir, kendi sanatını üretsin ve dışarıya o hizmeti versin. Bunun için de hazırlıklar bitti.” 

Muhsin Ertuğrul Tiyatro Sahnesi’nin yepyeni haliyle bir aya kadar açılacağının müjdesini veren Kartoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Yanında da 3 katlı çok güzel bir kütüphane oldu. O bölge sahnesiyle, kütüphanesiyle, sergi salonu ve galerisiyle tam bir sanat adası haline geldi. Bahçeşehirli komşularımıza hayırlı, uğurlu olsun. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.