BaŞakHaber

Başakşehir Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Andı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında Başakşehir’de törenlerle anıldı.

Başakşehir Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Andı
80 views
11 Kasım 2019 - 19:19

Bahçeşehir Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Garnizon Komutanı Deniz Albay Berna Alyağız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte çok sayıda öğrenci ve Başakşehirli katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreninin ardından saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Tören alanındaki etkinliğin tamamlanmasının ardından protokol ve beraberindekiler Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’nde düzenlenen anma programına katıldı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşma ve şiirlerin ardından öğrenciler, Atatürk’ün hayatının anlatıldığı tiyatro gösterisiyle izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Birbirimizi çok seveceğiz…

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, 10 Kasım vesilesiyle yaptığı konuşmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserinin kurduğu Cumhuriyet olduğunu hatırlatarak, “Atatürk bizlere Cumhuriyeti koruyup yaşatmak için görev verdi. Bizler de söz veriyoruz. Birbirimizi çok seveceğiz. Sizlerle beraber, yine sizlerin omuzlarında bu Cumhuriyeti çok daha güzel yerlere hep beraber getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Program Başakşehir ilçesi öğrencileri arasında “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” kapsamında düzenlenen şiir, mektup ve resim alanlarında dereceye giren öğrencilere hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.