BaŞakHaber

24 YIL SONRA SAHNEDE BULUŞTULAR

Başakşehir Belediyesi kültür-sanat sezonunun en sevilen projelerinden “Sahnede Bir Ömür” söyleşilerinin yeni yıldaki ilk konuğu usta oyuncu Ulvi Alacakaptan oldu. Alacakaptan, anaokulu yılsonu gösterisinde kendisiyle fotoğraf çektiren hayranı ile yıllar sonra bir kez daha sahnede buluştu.

24 YIL SONRA SAHNEDE BULUŞTULAR
97 views
16 Ocak 2020 - 23:00

Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Başakşehir Belediyesi Tiyatro Akademisi Koordinatörü İlknur Demir’in yaptığı “Sahnede Bir Ömür” söyleşi programına Tiyatro Akademisi öğrencileri, eğitmenleri ve  tiyatroseverler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“Meslekte 50. yılım”

Tiyatroya 7 yaşında başladığını belirten Alacakaptan, “Sahneye ilk kez ilkokul ikinci sınıfta çıktım. 1969’da Dostlar Tiyatrosu’nun ilanı üzerine sınava girdim ve kazandım. Orada iki yıl boyunca çok sıkı bir tiyatro eğitimi aldım.” dedi.

Usta oyuncu, tiyatrocu olmak isteyen gençlere, “Bunun için çok büyük bir kültüre sahip olmalısınız. Sadece tiyatroyu değil; resmi, coğrafyayı, tarihi de bilmelisiniz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Çok seyredin, çok okuyun”

Alacakaptan, bir öğrencinin, “Bizim gibi tiyatrosever gençlere verebileceğiniz bir nasihat var mı?” sorusuna, “Sevmeye devam edin” şeklinde cevap verdi. Alacakaptan şöyle devam etti: “Çok seyredin, çok okuyun, dünyadaki her şey sizi ilgilendirsin, her konudan haberiniz olsun.”

Sahnede aynı pozu verdiler…

Programın sürpriz anlarından biri de Başakşehir Müzik Akademisi eğitmenlerinden Vildan Şenyer’in Alacakaptan’la buluşmasıydı. 24 yıl önce Bahçelievler Kültür Merkezi’ndeki yılsonu gösterisinde Alacakaptan’la tanıştığını ifade eden Şenyer, “Hocamız o gün bizim gösterimize sunuculuk yapmak için gelmişti.” diye konuştu. 

Şenyer, Alacakaptan’a 24 yıl önceki fotoğrafı gösterdi. İkili, sahnede tekrar aynı pozu vermesi konuklardan büyük alkış topladı. Alacakaptan’ın seyircilerin sorularını da yanıtladığı program, hediye tablo takdimi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.