BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR’DE FESTİVAL GİBİ KARNE TÖRENİ

Semazenler, Kafkas oyun ekibi, jimnastik gösterisi… Başakşehir’de yarıyıl tatili için düzenlenen tören, şölene dönüştü. Emlak Konut Ayazma İlkokulu’ndaki programda Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, öğrencilere karnelerini dağıttı.

BAŞAKŞEHİR’DE FESTİVAL GİBİ KARNE TÖRENİ
114 views
17 Ocak 2020 - 20:02

Türkiye genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı. Başakşehir’deki 112 bin öğrenci de karne sevinci yaşadı. Tüm okullarda olduğu gibi Başakşehir Emlak Konut Ayazma İlkokulu’nda da karne programı düzenlendi. 

“Bilgiyle besleniyor, sevgiyle büyüyorlar”

Törene Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu katıldı. Başkan Kartoğlu, törende yaptığı konuşmada her biri bir fidan olan çocukların bilgiyle beslendiğini, sevgiyle büyüdüğünü ifade etti. Yarıyıl tatilinin değerlendirilmesi konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulun Başkan Kartoğlu, “Yan tarafımızdaki Ayazma Millet Bahçesi 40 dönüm. Devasa bir alan. İçerisinde kıraathanemiz var, kitaplar var, çocuklar için çok güzel sosyal alanlar var. Lütfen kullanalım.” dedi.

Mevlevi sikkesiyle poz verdi

Konuşmaların ardından ilkokul öğrencilerinin hazırladığı gösteriler ilgiyle izlendi. Mevlevi kıyafetiyle sahneye çıkan minikler sema yaptı. Ardından Kafkas oyunları ekibi, hünerlerini sergiledi. Son olarak sahneye jimnastik ekibi çıktı. Küçük yaşlarına rağmen zor figürleri başarıyla gerçekleştiren öğrenciler, izleyicilerden alkış aldı. Başkan Yasin Kartoğlu, kulise giderek minik Mevlevilerle tek tek tanıştı. Başına Mevlevi sikkesi takarak onlarla birlikte fotoğraf çektirdi.

Karne sevincine ortak oldu

Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu, törenin ardından öğrencilere karnelerini dağıttı. Başkan Kartoğlu’nun öğretim hayatlarında başarılar dilediği öğrencilere karne hediyeleri de verdi. Eğitimde ikinci yarıyıl 1 Şubat Pazartesi günü başlayacak. 6 Nisan’da bir haftalık ara tatil çıkacak öğrenciler, 19 Haziran’da ise 11 haftalık yaz tatiline girecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.