BaŞakHaber

MUSİKİ RÜZGÂRI BAŞAKŞEHİR’DE ESTİ

Medeniyetimizin musiki birikimine işaret etmek ve musikinin nadide eserlerini geleceğe taşımak adına kurulan İbn Haldun Üniversitesi Başakşehir Tasavvuf Musikisi Korosu, Başakşehirlilere unutulmaz bir akşam daha yaşattı.

MUSİKİ RÜZGÂRI BAŞAKŞEHİR’DE ESTİ
132 views
18 Ocak 2020 - 20:11

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Ay’ın yanı sıra davetliler ve çok sayıda Başakşehirli sanatsever katıldı.  

Şampiyonlar gönüllere dokundu

İlk konserini geçen yıl veren ve musikiseverlerin gönlünde taht kuran koro, konserde 12 ilahi seslendirdi. İlahilere eşlik eden Başakşehirliler, 2009 Türkiye Güzel Ezan Okuma Yarışması birincisi Dursun Şahin ve 2017 Türkiye Güzel Ezan Okuma Yarışması birincisi Mustafa Alphayta’nın okuduğu Ezan-ı  Muhammediye’yi dinlerken duygulu anlar yaşadı.

İbn Haldun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Türk Din Musikisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Öncel, koroya ilk günden bugüne kadar kendilerine her anlamda destek veren Başakşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini sundu. Başakşehir’de musiki rüzgârları estiren konser, Koro Şefi Dr. Mehmet Öncel ile sanatçılara çiçek takdiminin ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.