BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİRLİ AİLELERE “Z KUŞAĞI” İLE İLETİŞİM EĞİTİMİ

Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde “Z Kuşağı ile Doğru İletişim Eğitimi” düzenlendi. Eğitimde, Başakşehirli anne ve babalara, çocuklarıyla doğru iletişim kurma yöntemleri hakkında ipuçları verildi.

BAŞAKŞEHİRLİ AİLELERE “Z KUŞAĞI” İLE İLETİŞİM EĞİTİMİ
159 views
28 Ocak 2020 - 23:45

Rehberlik ve Psikolojik Danışman Elvan Çamtepe tarafından gerçekleştirilen seminerde veliler, ‘Z Kuşağı’ olarak tanımlanan çocuklarıyla aralarında kuşak çatışması yaşamadan doğru iletişim kurmayı ve onların davranışları anlamayı öğrendi. 32 ebeveynin katıldığı eğitim sonunda sertifika verildi.

Z Kuşağı internetsiz yapamıyor

1995 ve sonrasında doğan nesli tanımlamak için kullanılan Z Kuşağı, günümüzde ergenlik dönemlerinin sonlarına yaklaşan ve genç yetişkinliğe adım atan genç nesli kapsıyor. Dünyayı internetsiz ve sosyal medyasız tanımayan, teknolojinin çok ileri olduğu bir zamanın çocukları bu nesli daha yakından tanımak için sosyal bilimler farklı alanlarda birçok araştırma yapıyor. Sosyal ilişkiler, bilişsel farklılıklar, eğitim-öğrenim, benlik anlayışı, üzerinde çalışılan başlıca konular arasında.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.