BaŞakHaber

BİZ’İM GENÇLER ÇINARLARIN HAYIR DUASINI ALDI

Başakşehir’de İyilik Zamanı (BİZ) Projesinin gönüllü gençleri, Regaip Kandili münasebetiyle yaşlı ilçe sakinlerinin ellerini öpüp hayır dualarını aldı.

BİZ’İM GENÇLER ÇINARLARIN HAYIR DUASINI ALDI
131 views
27 Şubat 2020 - 23:10

TOKİ Aliya İzzetbegoviç Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden BİZ gönüllüsü 16 öğrenci, öğretmenleri Erdem Küçük ve Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden Beyhan Tuncer ile beraber, ilçenin çınarlarını evlerinde ziyaret etti.

İlçe sakinlerinden Medine Yıldız, Gülsüm Tezgiden, Kadriye-Rahmi Özkan ve Hacer-Ahmet Altun’a misafir olan gençler, ziyaret ettikleri evlere çiçek ve ikram götürmeyi de unutmadı.

“Beni çok sevindirdiniz”

Öğrenciler ilk olarak Kayaşehir 12. Bölge’de yalnız yaşayan Medine Yıldız’ı ziyaret etti. Regaip Kandili’nde ziyaret edilmekten dolayı çok memnun olduğunu belirten Yıldız, “Allah hepinizden razı olsun, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.” dedi. Yıldız, gençlere, insanları sevmelerini ve yardımseverliğe devam etmelerini tavsiye etti.

“Evimizi bereketlendirdiniz”

10 çocuk ve 41 torun sahibi Hacer- Ahmet Altun çifti de, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Misafir berekettir. Sizler de bugün bizim evimizi bereketlendirdiniz. Çocuklarımız ve torunlarımız var ancak yine de sizler gibi ağzı dualı, efendi gençlerin bizleri unutmaması çok güzel. Allah cümlenizden razı olsun.” diye konuştu.

BİZ gönüllüsü gençlerin ev ziyaretleri hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.