BaŞakHaber

Başakşehir Şehir Hastanesi Açılıyor

Başakşehir Şehir Hastanesi pazartesi günü hasta kabulüne başlıyor.

Başakşehir Şehir Hastanesi Açılıyor
181 views
18 Nisan 2020 - 17:03

Mahallemiz sınırlarımızda bulunan, 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ve 2.682 yatak kapasitesi ile Dünyanın teknik özellikler ve büyüklük bakımından en büyük hastanelerinden olan Başakşehir Şehir hastanemiz çok büyük azim ve kararlılıkla bitirildi. Sadece bağlantı yolları kalmıştı ve esasen işin en kolay kısmıydı. Pazartesi günü Başakşehir Şehir Hastanesi pazartesi günü hasta kabulüne başlıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu-Özel İşbirliği ile yapılan Başakşehir Şehir Hastanesi’nin açılışı için geri sayım sürüyor.

Başakşehir Şehir Hastanesi pazartesi günü hasta kabulüne başlıyor.

Rönesans Holding tarafından inşa edilen sağlık kampüsünden günde 32 bin 700 hastanın yararlanması bekleniyor. Toplam 8 bloktan oluşacak kampüste 4 bin 300 medikal, 4 bin 50 hizmet ve 810 yönetim personelinin istihdam edilmesi planlanıyor.

1 milyon metrekare kapalı alanıyla dikkat çeken Başakşehir Şehir Hastanesi; 2 bin 682 yatağı, 456 yoğun bakım yatağı, 836 polikliniği, 89 ameliyathanesiyle hizmet verecek. 2 bin 354 yataklı Ana Hastane, 200 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile 128 yataklı Psikiyatri Hastanesi’nden teşekkül edecek.

Başakşehir Şehir Hastanesi’nin yatırım tutarı 2 milyar 632 milyon lira olarak açıklandı.

Depreme karşı İzolatörlerle donatıldı

Ana hastane binasına 2 bin 40 sismik izolatör yerleştirildi. Bu izolatörler sayesinde en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetler eksiksiz yerine getirilecek.

Dev komplekste park sorunu da yaşanmayacak. Zira 7 bin 800 araç kapasiteli otoparklar ve heliportlar devreye alınacak.

Başakşehir Şehir Hastanesi ilçemize ve tüm Türkiyi’ye hayırlı olsun.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.