BaŞakHaber

23 NİSAN KUTLU OLSUN

Nice 100’üncü yıllara: 23 Nisan kutlu olsun!

23 NİSAN KUTLU OLSUN
358 views
23 Nisan 2020 - 14:14

Milli Mücadelenin Can Damarı Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kuruluşunun Yüzüncü Yılı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü yaşı, bu kez balkonlardan da olsa coşkuyla kutlanıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu evlere dolarken balkonlar ve pencereler kırmızı beyaza büründü. Bugün Gazi Meclis’te de tören vardı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bir asrı doldurduğu bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, koronavirüs önlemlerine uygun şekilde farklı bir coşkuyla kutlanıyor. Tüm Türkiye’de pencerelerini, balkonlarını bayraklar ve çocukların 23 Nisan resimleriyle süsleyen vatandaşlar bu akşam saat 21.00’de evlerinden hep birlikte İstiklal Marşı’nı seslendirerek milli bayram coşkusunu yaşayacak.

23 nisan Kutlama programı bağlamında “23 nisan günü saat 09:30 da eş zamanlı olarak belirlenen 100 okuldan 100 er adet kırmızı beyaz balonun gökyüzüne bırakılması” etkinliğine ilçemizden başta İBB Akşemsettin ortaokulu olmak üzere birçok okullar da katıldı.

23 Nisan İBB Akşemsettin ortaokulundaki etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürlerinin katılımıyla yüz adet balon uçuruldu.

Gazi Meclisimizin 100. Yıl’ı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bahçeşehir Gölet Tören Alanında Çelenk Takdim Töreni gerçekleştirildi.

BALKONLARDAN İSTİKLAL MARŞI

Resmi törenler dışındaki bayram coşkusu bu yıl milyonlarca evden dışarıya taşacak. Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un bugün saat 21.00’de balkonlardan İstiklal Marşı’nın seslendirilmesine yönelik çağrısı ülke genelinde karşılık buldu. Evlerini bayraklarla süsleyen vatandaşların akşam aynı saatte milli marşla bayram coşkusuna katılması bekleniyor. Çok sayıda televizyon kanalı da bu dakikada İstiklal Marşı’nı seslendirecek şekilde yayın akışı oluşturduğunu açıkladı. Aynı anda TBMM’de de şeref merdivenlerinde ışık, lazer ve havai fişek gösterisi başlayacak. Kutlamalar kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın 31 gemisi de 23 limanı ziyaret edecek. Sahile en yakın olan mesafede demirleyecek olan gemilerden saat 21.00’de İstiklal Marşı okunacak. Yapılan açıklamada İstiklal Marşı’nın yerleşim yerlerinden duyulacak şekilde okunacağı özellikle belirtildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.