BaŞakHaber

İstanbul’un koronavirüs haritası güncellendi! İşte ilçe ilçe son durum

İstanbul’un koronavirüs haritası güncellendi! İşte ilçe ilçe son durum
250 views
23 Mayıs 2020 - 16:32

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiğimiz günlerde vatandaşları koronavirüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla erişime açtığı Hayat Eve Sığar uygulamasıyla vatandaşlar oturduğu ve bulunduğu bölgenin korona virüs yoğunluk seviyesini görürken, İstanbul‘un korona virüs yoğunluk haritası güncellendi.

5 BÖLGEDE DİKKAT ÇEKEN YOĞUNLUK

Yeni güncelleme ile birlikte, İstanbul’da Ümraniye’nin Küçüksu bölgesinde, Sultangazi, Sultanbeyli, Güngören ve Esenler’deki virüs yoğunluğu ise dikkat çekti.

İşte ilçe ilçe İstanbul’un koronavirüs yoğunluk haritası:

İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatArnavutköy İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatAtaşehir İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatAvcılar İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatBahçelievler İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkat Bakırköy İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatBayrampaşa İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatBeyoğlu İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatBüyükçekmece İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatÇekmeköy İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatEsenler İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatEyüp Sultan İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatFatih İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatKadıköy İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatKağıthane İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatKartal İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatKüçükçekmece İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatSancaktepe İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatSultangazi İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatÜmraniye İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatÜsküdar İstanbul'un korona haritası güncellendi! Bu bölgelerde oturanlar dikkatZeytinburnu

VATANDAŞLAR UYARILIYOR

Uygulama, korona virüsü testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri gösteriyor. Uygulama, her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Kullanıcılar, ‘ailem’ bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor.

HAYAT EVE SIĞAR NEDİR? HAYAT EVE SIĞAR NASIL KULLANILIR?

Bu uygulama üzerinden vatandaşlar kendilerine yakın bölgelerdeki son durumu görebiliyor. Etraflarında ne kadar risk olduğu bilgisine ulaşan kişiler aynı zamanda online korona virüs testini de yine uygulama üzerinden yapabiliyorlar.Uygulamada yer alan özellikler şu şekilde: Risk Bölgeleri Aile Takibi Covid-19 Testi Günlük koronavirüs tablosu Harita üzerinde hastane, eczane, metro ve metrobüs durakları

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.