Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

ÇAVBELLA PROVOKASYONU - BaŞakHaberBaŞakHaber

20 Mayıs 2024 - 00:20

ÇAVBELLA PROVOKASYONU

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

ÇAVBELLA PROVOKASYONU
Son Güncelleme :

28 Mayıs 2020 - 23:28

1.145 views

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de merkezi sistemin frekansına girilerek bazı camilerden İtalyanların “Çav Bella” şarkısı ile Selda Bağcan’ın “yuh yuh” isimli parçası çalındı. Bu olayı duyunca eminim sizde benim gibi üzüntü ile karşılamışsınızdır. Üzüntü ile karşılamamın en büyük nedeni tabii ki ibadet yerlerimiz olan camilerimiz ve minarelerimizin amacı dışında kullanılıp insanlarımızın provoke edilmeye çalışılması oldu.

Bu korsan yayın elbette ki her kesimden büyük tepki gördü. En büyük tepkiyi de İzmirliler verdi. Böylece bu provoke sayesinde hatırlatılmak istenen ‘Gavur İzmir’ çabası boşa çıkmış oldu.

İzmir Müftüsü Recep Şükrü Balkan telsiz sistemiyle çalışan merkezi sistemin frekansına korsan şekilde girilerek profesyonelce bir saldırı yapıldığını söyledi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü de bu korsan yayını yapanı ve yapanları bulmak için 30 kişilik özel ekip oluşturdu. Emniyet, İzmir’de amatör telsizciler üzerinden başlattığı araştırmayı sürdürüyor.

Temennimiz odur ki bu olay sadece birkaç işgüzar kişilerin yaptığı bir olaydır. Aksi taktirde büyük bir provokasyon ile karşı karşıya olduğumuz aşikardır.

Bu olaya provokasyon diyorum çünkü olayın geçtiği şehir ve mekan (ibadethane) insanları kışkırtmaya ve ötekileştirme olayına gayet müsait.

Bazı vatandaşlarımızın bu olayı İzmir’e ve Chp ‘ye mal etmelerini üzüntü ile karşıladım. Buna sadece önyargı denilir. Bu alçak saldırının failleri yakalanmadan, olay aydınlatılmadan siyasi olarak nemalanmaya çalışmak en büyük hatadır. Bu durumun siyaset ile hiç bir ilgisi yoktur.

Bu alçakça saldırı düpedüz provokasyondur. Çünkü Türkiye’de daha önce de kışkırtıcıların ve provokatörlerin en çok kullanıldığı yöntem kutsal değerler ve camiler olmuştur.

Bu tür oyunların bozulmasının tek yöntemi vardır:

Siyasetçiler, parti liderleri ve sosyal toplum örgütleri provokasyonlara hep birlikte karşı çıkmaları, birlikte hareket etmelidir.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi