BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR’DE SİVRİSİNEKLERLE MÜCADELE SÜRÜYOR

İstanbul’un en çok yeşil alana sahip ilçelerinden Başakşehir’de, yeşil alanlar yaz mevsiminde artan sinek türlerine karşı ilaçlanıyor. İlçe genelinde yürütülen çalışmalarda insan sağlığına zararı olmayan ürünler kullanıyor.

BAŞAKŞEHİR’DE SİVRİSİNEKLERLE MÜCADELE SÜRÜYOR
230 views
07 Temmuz 2020 - 22:54

Mevsimle birlikte yeşil alanlarda toplu halde bulunan ve halk arasında üvez, afit ve sivrisinek olarak adlandırılan uçucuların sayısında artış meydana geldi. Başakşehir Belediyesi, özellikle sıcak yaz günlerinde park ve yeşil alanlarda vakit geçiren ilçe sakinlerinin uçuculardan etkilenmemesi için ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

İnsan sağlığına zarar vermeyen ürünlerle ilaçlama

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilaçlama çalışmalarını ilçe genelindeki yeşil alanlarda düzenli olarak sürdürüyor. Çalışmalar ile Başakşehirlilerin buluşma noktaları olan Başakşehir Sular Vadisi, Bahçeşehir Gölet, Kayaşehir Millet Bahçesi ve diğer yeşil alanlardaki uçucu miktarının kabul edilebilir düzeye çekilmesi hedefleniyor.

İnsan sağlığına zarar vermeyen ürünlerin kullanıldığı ilaçlama çalışmaları, yeşil alanlardan faydalanan ilçe sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Uçucularla mücadele çalışmalarının yaz ayları boyunca periyodik aralıklarla devam edecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.