BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR KURBAN BAYRAMI SONRASI PIRIL PIRIL

Başakşehir Belediyesi, Kurban Bayramı sonrası ilçe genelinde temizlik ve dezenfeksiyon çalışması başlattı. Başakşehir’in her köşesindeki konteynerler elden geçirildi, yollar deterjanlı tazyikli suyla yıkanarak çalışmalar tamamlandı.

BAŞAKŞEHİR KURBAN BAYRAMI SONRASI PIRIL PIRIL
132 views
07 Ağustos 2020 - 23:25

Başakşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı sonrası kurban atıklarının temizlenmesi için hızla harekete geçti. 4 günlük bayram tatilinin ardından çalışmaya başlayan ekipler, Başakşehir’in tüm mahallelerinde temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yaptı.

Çevre kurban atıklarından arındırıldı

Temizlik ekiplerinin son durağı olan Güvercintepe ve Altınşehir’de ise geniş kapsamlı temizlik çalışması başlatıldı. Güvercintepe’de konteynerler deterjanlı, tazyikli suyla yıkandı ve dezenfekte edildi. Kurban atıkları nedeniyle oluşmaya başlayan kötü koku bertaraf edildi. Güvercintepe’de yollar da tazyikli suyla temizlendi. Altınşehir’de ise konteyner ve yol temizliğinin yanı sıra ekipler mıntıka temizliği yaptı. Boş arsalar ve yeşil alanlara atılmış atık ve çöpler kaldırıldı. Bu alanlar yıkanarak temizlendi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.