BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR’DEKİ CAMİLERDE TEMASSIZ SECCADE DÖNEMİ

Başakşehir’de, koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerde cemaat için dağıtılan tek kullanımlık seccadeler için aparat yapıldı. İlk etapta 20 camide konumlandırılan aparat sayesinde cemaatin seccadeleri en az temasla kullanması sağlanıyor. Kullanılan seccadelerin geri dönüşümü ile ekonomiye de katkı sağlanıyor.

BAŞAKŞEHİR’DEKİ CAMİLERDE TEMASSIZ SECCADE DÖNEMİ
62 views
28 Ekim 2020 - 20:41

Başakşehir genelindeki 118 camide, Kovid-19 salgını nedeniyle cemaat için tek kullanımlık seccade dağıtılıyor. Camilerin tekrar ibadete açılmasından itibaren 150 bin tek kullanımlık seccade dağıtan Başakşehir Belediyesi, daha önce kurduğu stantlarda poşetlenmiş olarak dağıtılan seccadeleri artık “seccade aparatı” ile vatandaşın kullanımına sunuyor.

Kullanılan seccadeler geri dönüşüme

Camilerin girişlerine yerleştirilen aparatlar sayesinde cemaatin tek kullanımlık seccadelere en az temasla ulaşması sağlanıyor. İbadetini tamamlayan vatandaşlar, seccadesini cami bahçesinde bulunan geri dönüşüm kutularına atarak ekonomiye katkı sağlıyor. Seccade aparatlarının kısa zamanda Başakşehir genelindeki tüm camilere ulaştırılması hedefleniyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.