BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR’İN HER NOKTASI DEZENFEKTE EDİLİYOR

Başakşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe genelinde sürdürdüğü çalışmaları hızlandırdı. Hastane, sağlık ocakları ve otobüs durakları gibi vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda dezenfeksiyon çalışmaları yapıldı.

BAŞAKŞEHİR’İN HER NOKTASI DEZENFEKTE EDİLİYOR
102 views
15 Kasım 2020 - 21:55

Başakşehir Belediyesi, koronavirüs ile mücadelesi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda ilçe genelinde alınan önlemler artırıldı. Dezenfekte edilmedik köşe bırakmayan Başakşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarına Güvercintepe Mahallesi’nde devam etti.

Çalışmalar 5 araç ve 50 personelle yapıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ilçedeki cadde ve sokaklar ile halkın yoğun kullandığı alanlar dezenfekte edildi. 5 araç 50 personel ile 7/24 esasına göre devam eden çalışmaların son durağı, Güvercintepe Mahallesi oldu.

İlçe sakinlerine uyarılar da yapılıyor

Mahalle genelindeki site, cami ve sağlık kuruluşları başta olmak üzere sokak, cadde ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı tüm alanlarda ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması yapıldı. Ekipler, çalışmaların yanı sıra mahalle sakinlerine koronavirüs salgınına karşı uyarılarda bulundu. İhtiyaçları olmadığı sürece dışarı çıkmamaları ve kişisel temizliklerine dikkat etmeleri yönünde bilgilendirildi.

Dezenfeksiyon çalışmaları, ilçe genelinde vatandaşların yoğunluk olarak kullandığı alanlarda devam edecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.