BaŞakHaber

Kar keyfi için başakşehire

Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı kar uyarılarını dikkate alarak belediyeler tedbirleri aldı. Başakşehirlilere de karın keyfini çıkartmak kaldı.

Kar keyfi için başakşehire
119 views
14 Şubat 2021 - 23:02

Başakşehir Belediyesi Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı kar uyarılarını dikkate alarak bütün tedbirleri aldı. Başakşehirlilere de karın keyfini çıkartmak kaldı.

İstanbul’da deniz ve hava ulaşımı kar sebebiyle önemli ölçüde etkilenirken kara ulaşımının aksamaması için gece gündüz çalışan ekipler yoğun çaba gösteriyor.

İstanbul’da yağış yoğun bir şekilde sürüyorken yer yer poyraz ve fırtına şeklinde soğuk hava da etkili olmakta. Başakşehir’de yağış yoğun bir kar şeklinde yağmaya devam ederken, gece saatlerinde yağışın daha etkili olabileceği meteoroloji tarafından ifade edildi.

Başakşehir sakinleride yoğun yağan kar keyfini çıkarıyor. Hatta o kadar yoğun yağıyor ki çam ağaçlarının dalları bile kırılıyor.

Başakşehirde kışın gelmesiyle birlikte bahçelerde oluşan kar tanecikleri gökyüzünden yere lapa lapa düşerken insan ruhunda, havanın kış ve soğuk olmasına rağmen pozitif etkisi çok fazladır.

Soğuk ve yaşamı zorlaştıran kış şartlarında her şeye rağmen sitede oynayan çocukların o mutlu yüzleri bu sitede yaşamanın ayrıcalığını bir daha bizlere gösteriyor.

Ayrıca çocuklar kadar sitede yaşayan büyüklerinde ferah bir mekanda yaşamanın mutluluğu, havanın soğuk kış olmasına rağmen kar topu oynamanın verdiği çocukluk gözlemlerimizden kaçmadı.

Başakşehirde yaşayanlar Kar keyfi için kartepe ye gitmeye gerek yok. Sanki kartepede yaşıyoz gibi dediler.

Evet burada oturanlar şanslı istanbul içinde oturanlara yağan kar çile iken burada yaşayanlara yağan kar keyiftir.

Belediyeler de çalışmalara devam ediyor.

Başakşehir Belediyesi tuzlama ekiplerinin gece boyunca yaptıkları çalışmalar sonucunda parklarda, kaldırımlarda ve anayolların tamamında temizlenmemiş yol kalmadı. Vatandaşların yağışlı ve soğuk hava koşullarına rağmen en az sorunla karşılaşmaları için önlemler alındı.

Başakşehirliler, Belediye’nin Çağrı merkezini 444 0 669 numaralı telefondan arayarak dilek istek ve şikayetlerini bildirebilirler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.