BaŞakHaber

Zamanın Ruhunu Yakalamak

Zamanın Ruhunu Yakalamak
Yunus Emre GENÇ( yegenc88@gmail.com )
1988 yılında Trabzon’da doğdu. Marmara Üniversitesi lisans, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi yüksek lisans mezunudur. Halen İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi İşletme doktora programında eğitimine devam etmektedir. İngilizce, Almanca, Fransızca ve başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir. Avrupa Birliği ve ABD Dışişleri Bakanlığı projeleri ile yurt dışında bulunmuştur. Sosyal medya üzerinde kurduğu parlamentonun (E-Meclis) başkanı olarak Ülke TV Ülke’de Bu Sabah programına canlı yayın konuğu oldu. Halen Giresun Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanı olarak çalışmaktadır. 2015-2017 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde uzman olarak çalışmıştır. 2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinde AB Uyum, Takip ve İzleme Komisyonu başkanlığı yapmıştır. MEB onaylı PCM (Avrupa Birliği Proje Döngüsü Yönetimi) sertifikası sahibidir.
230 views
20 Mart 2021 - 23:18

Yaşadığımız çağın farkında olmalıyız. Diğer kişilerin neler yaptığını takip etmeliyiz. Ne zaman ne yapacağımızı bilmeliyiz. Birileri yürürken durmak mantıklı değil. İnternet çağındayız, sınırları aşan imkanların içerisindeyiz. Yaşadığımız koşulların bilincinde olalım. Bir adım daha atmak için eğitime önem verelim. Teknolojiden de faydalanalım.

Ben şöyle yapıyorum. İletişime açık birisiyim. Sürekli ulaşılabilir durumdayım. İmkanlar ölçüsünde arayışında, peşinde olduklarım var. Biraz açayım. Yetenekleri kullanarak bilgiye erişiyorum, araçları kullanarak haberdar oluyorum gerektiğinde gerekeni yapıyorum.

Yüzyıl diye başladım. Bu noktaya uzun yıllar sonucunda geldik. Ve bir yolun üzerindeyiz. Alacağımız kararlar etkileyici önemdedir. Aklımızı kullanalım. Doğru zamanda doğru olanı yapalım.

Belki klişe olmuş bir başlıkla başladım ama nedeni hala geçerli olmasıdır.

Zamanın ruhunu yakalayalım.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.