BaŞakHaber

Olacağı Buydu

Olacağı Buydu
Yunus Emre GENÇ( yegenc88@gmail.com )
1988 yılında Trabzon’da doğdu. Marmara Üniversitesi lisans, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi yüksek lisans mezunudur. Halen İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi İşletme doktora programında eğitimine devam etmektedir. İngilizce, Almanca, Fransızca ve başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir. Avrupa Birliği ve ABD Dışişleri Bakanlığı projeleri ile yurt dışında bulunmuştur. Sosyal medya üzerinde kurduğu parlamentonun (E-Meclis) başkanı olarak Ülke TV Ülke’de Bu Sabah programına canlı yayın konuğu oldu. Halen Giresun Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanı olarak çalışmaktadır. 2015-2017 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde uzman olarak çalışmıştır. 2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinde AB Uyum, Takip ve İzleme Komisyonu başkanlığı yapmıştır. MEB onaylı PCM (Avrupa Birliği Proje Döngüsü Yönetimi) sertifikası sahibidir.
210 views
21 Mart 2021 - 21:27

İstanbul Sözleşmesinden ayrılmak, MB başkanının görevden alınması…

İstanbul Sözleşmesi gibi mutabakatlar dış politikada AB ülkeleri ile örneğin benzer kararlara imza atmaktır. Sonuçları itibarıyla hala birçok ülkede yürürlükte olması gözden kaçırılamaz ihmal edilemez bir gerçektir. Türkiye masada kazanmak istiyorsa siyasi emellere yenilmeyecek kadar güçlüdür. Fakat bugün olan nedir? Evet tam da tersi. Kadın hakları yasası çıkarılsın. Diğer ülkelere örnek olsun. Sözleşmenin içeriği değiştirilsin yeniden yürürlüğe girsin. Bunlar ihtimaller. Ama bir şeyler olsun. Kadınlarımız istismar edilmesin. Köşe yazarı olmak, okunmak güç değil prestijdir. Fakat ülkemizde ne yazık ki toplumu etkileyecek sonuçlara neden olur. Türkiye’nin geleceğini her ne olursa olsun AB ile ortak görenlerdenim.

MB başkanın değişmesi ekonominin düzeleceği anlamına gelmez. Faiz kararı neticesi alınan bu karar hükümetin ekonomiye bakışını gösteriyor. Faizsiz büyüme emelleri. Hayal değil. Fakat Naci Ağbal gibi bir ismin bu kararı alması kendisinin kararıdır. Görevden alınması ise sistem gereği.

HDP’nin kapatılması davası hakkında bu partinin kapatılacağını düşünüyorum. Fakat hali hazırdaki bir başka parti üzerinden eylemlerine devam edecek. Ak Parti’nin parti kapatmaya karşı duruşu var. HDP ve benzeri partiler demokrasi kisvesi altında var olacaktır. Anayasal koruma altına alınmamalıdır.

Her şey olacağına varır.

Yunus Emre Genç

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.