BaŞakHaber

Heves

Heves
Yunus Emre GENÇ( yegenc88@gmail.com )
1988 yılında Trabzon’da doğdu. Marmara Üniversitesi lisans, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi yüksek lisans mezunudur. Halen İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi İşletme doktora programında eğitimine devam etmektedir. İngilizce, Almanca, Fransızca ve başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir. Avrupa Birliği ve ABD Dışişleri Bakanlığı projeleri ile yurt dışında bulunmuştur. Sosyal medya üzerinde kurduğu parlamentonun (E-Meclis) başkanı olarak Ülke TV Ülke’de Bu Sabah programına canlı yayın konuğu oldu. Halen Giresun Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanı olarak çalışmaktadır. 2015-2017 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde uzman olarak çalışmıştır. 2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinde AB Uyum, Takip ve İzleme Komisyonu başkanlığı yapmıştır. MEB onaylı PCM (Avrupa Birliği Proje Döngüsü Yönetimi) sertifikası sahibidir.
114 views
25 Mart 2021 - 21:01

Ekonomi hakkında herkesin konuştuğu bir günde Dr. Mahfi EĞİLMEZ’in tweeti ekonomiye daha fazla önem vermemiz gereken bir dönemde olduğumuzu söylüyordu.

Bu sene çıkacak ingilizce kitap bölümümde ülkemizdeki girişimciliği inceledim. Girişimcilik üzerine söylenecek çok şey var. Örnek almamız gerekli uygulamaların olduğu mesela. Ülkemiz ekonomik olarak gelişmekte olan ülkeler arasında. Fakat bir başka süper ekonominin girişimciliğe bakışı farklı. Almanya’da girişimcilik kariyer olarak düşünülürken ülkemizde iş kapısı olarak görülüyor. Türkiye’de para kazanmak için faaliyetler yapılırken Almanya’da inovasyon için faaliyetler yapılıyor.

Twitter hesabımda ekonomi ve işletme ile ilgili birçok akademik çalışma yapa kişileri takip ettim. Akademisyenler, öğrenciler, sektör uzmanları da. Bu gerek alanımla ilgili olsun gerekse de heyecanımdan ötürü sonuçta birbirimize destek olmalıyız.

Yeni E-Konomi dergisi lansmanı yapıldı. Anadolu’nun birçok köşesinden genç yazarlar ekonomi ile ilgili bir e-dergi çıkardı. Ben de blogumda Sn. Mahfi EĞİLMEZ’in oluruyla kendisinin “Kolay Ekonomi” kitabını özetledim. Ekonomi ile ilgili bloglar var. Bunlar ülkemiz adına güzel gelişmeler.

Sizlerle sohbet niteliğindeki bu yazımda beni cesaretlendiren çalışmalardan bahsettim. Umarım sizleri de heveslendirmiş olurum.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.